Liga Mistrzyń we Wrocławiu. Impel przegrywa z Eczacibasi 0:3 [zdjęcia]

Marek Spisak
We wtorek, 25 listopada, Impel Wrocław przegrał 0:3 (29:31, 16:25, 21:25) w Hali Orbita z Eczacibasi Vitra Stambuł. Zobacz zdjęcia z meczu.

Po latach oczekiwań siatkarska Liga Mistrzyń zadebiutowała we Wrocławiu. W drugiej kolejce najlepszych klubowych rozgrywek w Europie, wrocławianki podejmowały utytułowany turecki zespół Eczacibasi Vitra Stambuł. mistrzynie Turcji wygrały 3:0, chociaż gospodynie nawiązały w pierwszym secie równą walkę, a były nawet blisko wygranej. Przy stanie 23:21 piłkę na taśmie miała Katarzyna Mroczkowska, ale doświadczona zawodniczka została zablokowana.

Czytaj: Cosplay na Hall of Games 2014 we Wrocławiu [zdjęcia]

W drugim secie turczynki prowadziły od początku do końca, a wysoką formę powtórzyły w ostatniej odsłonie. Mimo porażki należy docenić wrocławianki, a w szczególności wspomnianą Mroczkowską. Pierwsze koty za płoty, w końcu Liga Mistrzyń to nie przelewki.

Impel Wrocław – Eczacibasi Vitra Stambuł 0:3 (29:31, 16:25, 21:25)

Impel: Mroczkowska 11, Topić 4, Gryka 5, Kaczor 17, Ptak 5, Kauffeldt 3, Sawicka (libero) oraz Kwiatkowska, Hanke i Cutura

Eczacibasi: Neslihan 11, De La Cruz 13, Poljak 15, Larson-Burbach 9, Furst 11, Ozdemir 1, Kuzubasioglu (libero) oraz Cansu, Gumus 1 i Yilmaz 1