LIGA MISTRZÓW Blues na smutno - Lyon i Real Madryt już pewne awansu

Ireneusz Maciaś
– Prowadziłem już Chelsea w około 80 spotkaniach, ale ten występ był zdecydowanie najgorszy. Pierwsza połowa wyglądała tragicznie. Nie mogłem uwierzyć w to, co widzę – mówił Jose Mourinho, trener jedenastki ...

– Prowadziłem już Chelsea w około 80 spotkaniach, ale ten występ był zdecydowanie najgorszy. Pierwsza połowa wyglądała tragicznie. Nie mogłem uwierzyć w to, co widzę – mówił Jose Mourinho, trener jedenastki z Londynu

W Sevilli The Blues (czyli niebiescy) w niczym nie przypominali zespołu, który według bukmacherów ma zdobyć klubowy Puchar Europy. „Jose, nic się nie stało! W lidze masz 10 zwycięstw i jeden remis i żadnej porażki” – napisał na stronie internetowej jeden z fanów londyńczyków. Ale wiadomo, kolejne mistrzostwo nie sprawi Romanowi Abramowiczowi – właścicielowi Chelsea, tyle radości, co triumf w Lidze Mistrzów. Teoretycznie wszystko jeszcze może się zdarzyć, bo po tej wygranej Betis zachował szanse, ale będzie mu trudno wyprzedzić jedenastkę ze stolicy Anglii.
Bohaterem Sevilli został Dani. W 28 minucie gry zdobył gola, a trzy minuty wcześniej wszedł na boisko za za Oliveirę. Hiszpańskie media wspominają, że najgroźniejszym graczem gości był Michael Essien. Pomocnik z Ghany w 71 min trafił w słupek, a chwilę później zdobył nawet gola, ale przy tej akcji arbiter dopatrzył się faulu.
Jako pierwsze, awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów, zapewniły sobie dwie drużyny: Olympique Lyon i Real Madryt. Francuzi, jak na razie, spisują się rewelacyjnie. Wygrali wszystkie mecze, strzelili 10 bramek, tracąc tylko dwie. Apetyt ich szkoleniowca Gérard Houlliera jest wiec uzasadniony.

Wtorkowe mecze
Grupa E. PSV Eindhoven – AC Milan 1:0 (1:0). Bramki: Farfán (12).
Schalke 04 Gelsenkirchen – Fenerbahce Stambuł 2:0 (1:0). Bramki: Kuranyi (32), Ebbe Sand (90+1).
1. PSV 4 7 2-3
2. Schalke 4 5 7-6
3. Milan 4 5 5-4
4. Fenerbahce 4 4 7-8

Grupa F: Olympiakos Pireus – Olympique Lyon 1:4 (1:2). Bramki: Babangida (3) – Juninho (41-karny), Carew (44, 57-karny), Diarra (55).
Rosenborg Trondheim – Real Madryt 0:2 (0:2). Bramki: Dorsin (26-samobójcza), Guti (41).
1. Lyon 4 12 10-2
2. Real 4 9 8-5
3. Rosenborg 4 3 4-8
4. Olympiakos 4 0 4-11
Grupa G. Liverpool – Anderlecht Bruksela 3:0 (1:0). Bramki: Morientes (34), Luis García (61), Cissé (89).
Betis Sewilla – Chelsea Londyn 1:0 (1:0). Bramka: Dani (28).
1. Liverpool 4 10 6-1
2. Chelsea 4 7 5-1
3. Betis 4 6 3-6
4. Anderlecht 4 0 0-6

Grupa H. Inter Mediolan – FC Porto. Bramki: 2:1 (0:1). Bramki: Cruz 2 (75-karny, 82) – Hugo Almeida (16-karny).
Artmedia Petrżalka – Glasgow Rangers. 2:2 (1:2). Bramki: Borbély (8), Kozák (59) – Pr‰o (3), Thompson (44).
1. Inter 4 9 4-3
2. Artmedia 4 5 5-5
. Rangers 4 5 5-5
4. FC Porto 4 3 7-8