Lider pokonany

(ML)
I liga koszykarzy: Górnik Wałbrzych – Sokół Łańcut 76:75 Fantastyczne widowisko obejrzał komplet kibiców w hali OSiR-u. Były emocje i nieoczekiwane zwroty akcji, a przede wszystkim zwycięstwo.

I liga koszykarzy: Górnik Wałbrzych – Sokół Łańcut 76:75

Fantastyczne widowisko obejrzał komplet kibiców w hali OSiR-u. Były emocje i nieoczekiwane zwroty akcji, a przede wszystkim zwycięstwo. I to takie, które zwykle najbardziej cieszy – jednym punktem. W pierwszej połowie w grze wałbrzyszan było wiele błędów i niemal całe 20 minut na boisku dominowali goście. Dopiero równo z końcową syreną Górnik wyrównał (34:34).
W drugiej części sytuacja się odmieniła – to gospodarze niemal cały czas nieznacznie prowadzili, ale nie mogli zgubić rywali i odskoczyć na bezpieczny dystans.
Nerwowo zaczęło się robić na 4 minuty przed końcem, gdy lider Górnika Marcin Stokłosa musiał opuścić parkiet za 5 przewinień. Miał przy tym wiele pretensji do decyzji sędziego i to cud, że nie otrzymał jeszcze przewinienia technicznego. Na minutę przed końcem Górnik prowadził 74:69 i wówczas klasę pokazał wychowanek Śląska w barwach Sokoła – Ireneusz Chromicz. Najpierw trafił za trzy punkty (32 sekundy przed końcem), a następnie zaliczył akcję 2 plus 1. Na 7 sekund przed syreną lider prowadził 75:74. Glapiński był jednak faulowany i wytrzymał olbrzymią próbę nerwów – dwa razy trafił z osobistych o tablicę zapewniając Górnikowi wygraną. – Sokół potwierdził klasę. To świetny zespół i na tym większe brawa zasługują moi gracze – podkreślał po meczu trener Andrzej Adamek.