Lider pokonany - I liga koszykarzy: Górnik - Zastal 62:57

Paweł Gołębiowski
Koszykarze Górnika wykorzystali atut własnego parkietu i dzięki wygranej z Zastalem zrównali się z tym zespołem w tabeli ekstraklasy. W dwumeczu lepsi są jednak gracze Zastalu (wygrali w zielonej Górze 61:45) i w ...

Koszykarze Górnika wykorzystali atut własnego parkietu i dzięki wygranej z Zastalem zrównali się z tym zespołem w tabeli ekstraklasy. W dwumeczu lepsi są jednak gracze Zastalu (wygrali w zielonej Górze 61:45) i w przypadku takiej samej ilości punktów będą wyżej w tabeli.
Spotkanie - zgodnie z oczekiwaniami - przyciągnęło na trybuny komplet widzów, z prezesem Polskiego Związku Koszykówki - Romanem Ludwiczukiem i trenerem kadry Andrejem Urlepem na czele. Nie brakowało także walki i wielkich emocji.

Początek należał do gości, którzy prowadzili do pierwszych minut drugiej kwarty. W trzeciej kwarcie Górnik wreszcie wypracował kilka punktów przewagi, ale momentalnie ją stracił. Gdy w czwartej odsłonie gospodarze prowadzili 11-ma punktami (55:44), kibice fetowali już zwycięstwo. Kilka trójek (aż sześć trafień z dystansu zapisał na swoim koncie rozgrywający gości - Jarosław Kalinowski) sprawiło, że przewaga stopniała nawet do 2 oczek (57:55). - Odrabianie strat kosztowało nas zbyt wiele sił i w ostatnich sekundach nie byliśmy już w stanie zdobywać punktów - podsumował mecz trener Zastalu, Tadeusz Aleksandrowicz.
- Cieszy zwycięstwo po meczu walki, w którym dominowała obrona. W defensywie naprawdę zagraliśmy dobrze. Kilka błędów kosztowało nas potem nerwy w końcówce. Teraz przed nami spotkanie z Basketem w Kwidzyniu - tam też pojedziemy po zwycięstwo - stwierdził szczęśliwy trener Radosław Czerniak.