Lepiej niż Lotos

Środkowa CCC Elżbieta Trześniewska w Brzegu panowała pod koszami.
Środkowa CCC Elżbieta Trześniewska w Brzegu panowała pod koszami. FOT. Wojtek Wilczyñski
Ekstraklasa koszykarek: Cukierki – CCC 60:82 W niedzielę w Brzegu sensacyjnej porażki doznał Lotos Gdynia – koszykarki CCC okazały się więc lepsze od mistrzyń Polski, bo pewnie wygrały wyjazdową ...

Ekstraklasa koszykarek: Cukierki – CCC 60:82

W niedzielę w Brzegu sensacyjnej porażki doznał Lotos Gdynia – koszykarki CCC okazały się więc lepsze od mistrzyń Polski, bo pewnie wygrały wyjazdową konfrontację z Cukierkami

Z dużej chmury mały deszcz – tak najkrócej można podsumować wczorajszy pojedynek w Brzegu. Polkowiczanki jechały tam doceniając klasę rywala (tym bardziej, że Anna Marczewska z powodu skręconej kostki nie miała wybiec na boisko), ale na parkiecie nie okazały przeciwniczkom respektu. – W zasadzie tylko przez kilka minut wynik tego pojedynku mógł być zagadką. W drugiej kwarcie rywalki zmniejszyły naszą wyraźną przewagę do zaledwie 7 punktów. Później jednak przejęliśmy inicjatywę i zdecydowanie dominowaliśmy na parkiecie – relacjonuje II trener CCC Wojciech Spisacki.
Meczem w Brzegu polkowiczanki potwierdziły zwyżkę formy. – Było to widać już podczas spotkania w Chełmie. Teraz ponownie rozegraliśmy dobre spotkanie. Ten zespół ma spore możliwości i wreszcie potwierdza to na placu gry. Cieszy zwłaszcza dobra zespołowa obrona i skuteczność w ataku (rzuty za 2 – 66 %, rzuty za 1 – 94%) – docenia klasę swoich podopiecznych trener Spisacki. •