Łęczna zdobyta po raz pierwszy

.
Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 0:2 (Popiela 25, Buśkiewicz 90). Łęczna niespodziewanie po raz pierwszy straciła w tej rundzie punkty na swoim stadionie. Gospodarze sami są sobie winni, bo w drugiej połowie w sposób ...

Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 0:2 (Popiela 25, Buśkiewicz 90). Łęczna niespodziewanie po raz pierwszy straciła w tej rundzie punkty na swoim stadionie. Gospodarze sami są sobie winni, bo w drugiej połowie w sposób zupełnie nieprawdopodobny nie wykorzystali kilku sytuacji podbramkowych.

Dospel Katowice - Wisła Płock 2:0 (Kęska 27, Muszalik 44). Po kilku niepowodzeniach Dospel zagrał w mocno zmienionym składzie i pokonał dobrze spisującą się ostatnio Wisłę.
Lech Poznań - Górnik Polkowice 1:0 (Reiss 88 z karnego; czerwona kartka: Romaniuk z Górnika - 83 min.). Goście bliscy remisu, gola stracili po kontrowersyjnym karnym.
Odra Wodzisław - Amica Wronki 2:2 (Sokołowski 8, Masłowski 23 - Cios 10 samobójcza, Bartczak 31). Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn.
Widzew Łódź - Legia Warszawa 0:1 (Svitlica 69). Mecz reklamowany jako „największy klasyk polskiej ligi" rozczarował.
Świt Nowy Dwór - Groclin Grodzisk 0:4 (Rasiak 25 i 50, Pawlak 59 z rzutu karnego, Mila 83).