Lechia Gdańsk 0:1 Piast Gliwice [zdjęcia + wideo]

Kibice, którzy przybyli w sobotnie popołudnie na Traugutta obejrzeli słabe spotkanie. Padła tylko jedna bramka, której strzelcem był Bartosz Iwan.

Mecz od samego początku był bardzo męczący, żeby nie powiedzieć nudny. Obie drużyny nie kwapiły się do ataków. Dodatkowo, po piłkarzach Lechii było widać zmęczenie wywołane ostatnimi dwoma meczami z Ruchem Chorzów i Lechem Poznań. W nich Biało-zieloni wypadli bardzo dobrze, niestety kryzys kiedyś musi przyjść.

Lechia sporadycznie atakowała bramkę Macieja Nalepy, a jak już dochodziła do sytuacji podbramkowych to zawodnicy Kafarskiego fatalnie pudłowali. Tak było w 16. minucie, gdy Buzała świetnie przyjął piłkę, ale strzał bardziej przypominał podanie. W 38. minucie Wiśniewski miał przed sobą pustą bramkę, wystarczyło dołożyć głowę i byłoby 1:0, niestety skrzydłowy nie trafił w piłkę.

Piast w 39. minucie miał rzut rożny, po którym Muszalik precyzyjnie dośrodkował na głowę Bartosza Iwana i było 1:0. Jak się później okazało, była to jedyna bramka w tym meczu. Druga połowa przebiegała w jeszcze bardziej sennej atmosferze, a piłkarze Lechii prześcigali się w fatalnych zagraniach z zawodnikami Piasta.

W 75. i 78. minucie powinny paść dwie bramki, ale Lukjanovs i Dawidowski strzelali w słupek. Trener Kafarski chybił także ze zmianami. Rogalski i Pietrowski nie wnieśli do gry praktycznie nic. Dodatkowo Dawid dostał czerwoną kartkę, w konsekwencji otrzymania dwóch żółtych.

Szkoda, że szkoleniowiec nie zdecydował się na wprowadzenie Damiana Szuprytowskiego. Kiedy jak nie w takim meczu dać szansę młodym?

Teraz przed Lechią wyjazd do Białegostoku na mecz półfinału Remes Pucharu Polski z Jagiellonią. W pierwszym meczu padł wynik 1:2, więc Lechia musi wygrać dwoma bramkami. Oby słaba dyspozycja w meczu z Piastem była związana z oszczędzaniem formy na Jagę.

Lechia Gdańsk: Kapsa - Kaczmarek, Wołąkiewicz, Kożans, Bąk - Laizans (Lukjanovs 46'), Surma, Nowak (Pietrowski 55') - Dawidowski, Buzała (Rogalski 67'), Wiśniewski.

Piast Gliwice: Nalepa - Michniewicz, Glik, Gamla, Szary - Smektała (Chylaszek 76'), Zganiacz, Muszalik, Iwan (Matuszek 84'), Biskup - Olszar (Paluchowski 72').