Lech Poznań wygrywa z Cracovią 3:0. Kolejorz awansuje

Hubert Maćkowiak
Kolejne bramki w sezonie zdobył Rudnev
Kolejne bramki w sezonie zdobył Rudnev Marek Zakrzewski
Lech Poznań w Krakowie wygrał 3:0 w meczu z Cracovią. Dwie bramki dla Kolejorza zdobył Artiom Rudnev.

Pierwszą bramkę po ładnym strzale z dystansu strzelił Rafał Murawski w 4. minucie spotkania.

Drugiego gola zdobył Rudnev strzałem głową. Trzeciego gola w 83. minucie dołożył również łotewski napastnik, wykorzystując fatalny błąd defensywy "Pasów" (konkretnie Mateusza Żytki).

Cracovia próbowała zaskoczyć Lecha stałym fragmentem gry, ale piłkę wybił na rzut rożny Kotorowski.

Gospodarze popełnili sporo błędów. Krakowianie grali niedokładnie, nerwowo i niecierpliwie. Kolejorz był zdecydowanie lepszy. Panował na całym boisku i przez całe spotkanie.

Cracovia - Lech Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Murawski (4), 0:2 Rudnev (48), 0:3 Rudnev (83)

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Widzów: 10 198

Cracovia: Gąsiński - Struna, Żytko, Kosanović, Puzigaca - Radomski (76. Szeliga), Bartczak, Cahalon (67. Dudzic), Ntibazonkiza, Visnakovs - van der Biezen (58. Niedzielan)

Lech: Kotorowski - Wojtkowiak, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez - Możdżeń, Injac, Murawski - Krivets (67. Drygas), Rudnev (86. Wilk), Stilić (76. Tonev)