Łatwo i przyjemnie

Anna Ziółkowska
Siatkówka: Trzecie zwycięstwo Polek w Pucharze Świata. Polskie siatkarki bez większych problemów pokonały w Osace Argentynę. Tylko w trzecim secie rywalki biało-czerwonych były w stanie nawiązać wyrównaną grę.

Siatkówka: Trzecie zwycięstwo Polek w Pucharze Świata.

Polki były faworytkami meczu. Siatkarki z Argentyny do tej pory wygrały jedynie ze słabiutkimi Egipcjankami. Obie ekipy spotkanie rozpoczęły bardzo nerwowo, popełniając przy tym sporo błędów. Przy stanie 9:9 dobrze serwowała Katarzyna Skowrońska, świetnie radziła sobie najlepsza zawodniczka turnieju Małgorzata Glinka oraz Maria Liktoras i Kamila Frątczak. Polki szybko objęły prowadzenie, ostatecznie wysoko wygrywając pierwszą partię. Potem, poza momentem załamania w trzecim secie, kontrolowały grę. - Jestem zadowolony z meczu. Wszystkie moje zawodniczki zagrały "swoją" siatkówkę. Były skoncentrowane na grze. To był dla nas bardzo dobry mecz - mówił podczas konferencji prasowej Andrzej Niemczyk.

Triumf nad Argentyną jest dla Polek bardzo cenny. Po pierwsze to trzecie zwycięstwo naszych siatkarek na Pucharze Świata. Wcześniej biało-czerwone pokonały Turcję (3:2) i USA (3:2). Po drugie nasze zawodniczki wciąż walczą prawo występu na igrzyskach w Atenach. Nie mają już żadnych szans, by awansować bezpośrednio z Pucharu Świata, ale mogą jeszcze dostać przepustkę do tzw. turnieju interkontynentalnego (Japonia, maj 2004). Aby w nim wystartować, biało-czerwone muszą wygrać oba mecze, jakie pozostały do końca trwającego w Japonii PŚ - z Koreą, a w sobotę z najsłabszym w turnieju Egiptem. Gdyby i to się nie powiodło, nasze siatkarki będą jeszcze mogły zagrać w turnieju kontynentalnym (5-10 stycznia 2004) w Azerbejdżanie. Tu jednak walka będzie bardzo ciężka, bo do igrzysk awansują tylko triumfatorki zawodów.

8. kolejka Pucharu Świata

Polska - Argentyna 3:0 (25:16, 25:18, 25:21). Polska: Bełcik, Niemczyk-Wolska, Skowrońska, Liktoras, Frątczak, Glinka, Barbachowska (libero) oraz Żebrowska, Śliwa. Korea - Dominikana 3:0; Turcja - Egipt 3:0; Kuba - Włochy 3:0; Chiny - USA 3:2; Japonia - Brazylia 0:3.
1. Chiny 9 18 27:4
2. Brazylia 9 17 25:6
3. Włochy 9 16 21:8
4. USA 9 16 25:10
5. Kuba 9 15 22:12
6. Japonia 9 15 19:14
7. Korea 9 12 15:18
8. Turcja 9 12 16:20