Lanie od Adriany

(WoKer)
SIATKÓWKA ZEC SV Gwardia przegrała w Bydgoszczy 0:3 W pierwszym spotkaniu o 5. miejsce w serii A (decyduje bilans dwumeczu) wrocławianki nie ugrały ani seta. Szczęście było jednak blisko już na początku meczu.

SIATKÓWKA
ZEC SV Gwardia przegrała w Bydgoszczy 0:3

Pierwszą partię ekipa Jacka Grabowskiego zaczęła od mocnego uderzenia, prowadząc kolejno 8:2, 13:8 i 18:12. Tę zaliczkę wrocławianki wypracowały głównie dzięki taktycznej, stacjonarnej zagrywce, spadającej w drugi, trzeci metr boiska gospodyń. Te jednak przestały w końcu zagrywać siłowo i postanowiły... naśladować rywalki. Opłaciło się. Zdobyły pięć kolejnych oczek i w końcówce już nie zawiodły. Później były już wyraźnie lepsze.
Wrażenie na rywalkach i ich kibicach robiły jedynie ataki ze środka Katarzyny Mroczkowskiej, która ma za sobą roczny pobyt w Bydgoszczy. W sobotę przy Krupniczej (godz. 18) drugi mecz, będący jednocześnie pożegnaniem sezonu.

Adriana Bydgoszcz 3
ZEC SV Gwardia 0
25:23, 25:16, 25:15

Adriana: Godos, Liniarska, Serafimowa, Ciaszkiewicz, Kuligowska, Kowalkowska – Leśniewicz (libero).
Gwardia: A. Barańska, Bamber, Kaczor, Mroczkowska, Świętońska, Gomułka – Jagiełło (libero), Zamara, Zembrzuska.

* Inne wyniki – o 3. miejsce: Telenet Mielec - Nafta Piła 3:0 (22, 22, 19) - stan
rywalizacji 1-0 dla Telenetu; o 7. miejsce: Muszynianka – AZS AWF Poznań 1:3 (-16, 17, -21, -20) - 1-0 dla AZS AWF.

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?