Kuszczak z zerowym kontem

(MIK)
Czy Ottmar Hitzfeld zastąpi w Manchesterze United Aleksa Fergusona? Trzeci raz w tym sezonie na boisko Premiership wyszedł Tomasz Kuszczak. Bramkarz West Bromwich Albion w meczu z Evertonem spisywał się bez ...

Czy Ottmar Hitzfeld zastąpi w Manchesterze United Aleksa Fergusona?

Trzeci raz w tym sezonie na boisko Premiership wyszedł Tomasz Kuszczak. Bramkarz West Bromwich Albion w meczu z Evertonem spisywał się bez zarzutu. Kilka razy ratował swoją drużyną przed stratą bramki, a najlepiej zachował się po zmianie stron, kiedy kapitalnie obronił strzał z rzutu wolnego Andy’ego van der Meyde.
Wychowanek Śląska robił, co do niego należało, a w tym czasie jego koledzy strzelali do bramki. W sumie zdobyli cztery gole i gracze Evertonu wrócili do domu smutni.
W innych meczach wygrywali faworyci. Rewelacyjne w tym sezonie ekipy Wigan oraz Charlton przegrały z tuzami: Arsenalem oraz Man. Utd. Z tego drugiego klubu dzień po dniu napływały sensacyjne wiadomości. W piątek kontrakt rozwiązał Roy Keane, a potem klub złożył ofertę pracy Niemcowi Ottmarowi Hitzfeldowi.
Do niesamowitego meczu doszło na zapleczu Premiership. Southampton choć prowadził do przerwy z Leeds 3:0, przegrał 3:4. Święci wszystkie gole stracili w ostatnich 19 minutach, kiedy na boisku przebywał już (wszedł w 46 min) Tomasz Hajto. Kamil Kosowski usiadł na trybunach.

Derby dla Celtów
W Szkocji wydarzeniem były derby Glasgow. Celtic zwyciężył 3:0 i ma już 15 pkt przewagi nad lokalnym rywalem. Rangersi nie wygrali szóstego kolejnego meczu. Artur Boruc miał mało pracy, z kolei wracający do zdrowia Maciej Żurawski wystąpi najprawdopodobniej w kolejnym meczu.