Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kraków: Szpital Uniwersytecki testuje osobistego asystenta medycznego

Anna Górska
Osobisty Asystent Medyczny (OAM) dla osób chorych na serce oraz chip podskórny badający omdlenia kardiologiczne - te dwa urządzenia to absolutna nowość na rynku. Pierwsze jest aktualnie testowane w klinice kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Drugie jest zarejestrowane i być może, że za kilka miesięcy będzie refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Urządzenia zaprezentował prof. Dariusz Dudek, szef uniwersyteckiej kardiologii wraz z informatykami Comarchu podczas Międzynarodowych Warsztatów Kardiologii Inwazyjnej.

Najnowsze technologie informatyczne zapewniające szybką diagnostykę i całodobową opiekę są niezbędne w dzisiejszej kardiologii. Powód? Ciągły przyrost zachorowań sercowo-naczyniowych.

Osobisty Asystent Medyczny głównie służy do badania EKG typu Holter. Jest wygodniejszy niż dotychczasowe urządzenia, oraz ułatwia badanie. Do tej pory pacjent podczas Holtera miał przyklejone do ciała elektrody podłączone do pamięci, która rejestrowała pracę serca.

Trzeba było z takim sprzętem spać, chodzić do pracy. Nowoczesny OAM nie jest większy od telefonu komórkowego rejestruje bicie serca nieprzerwanie. Ma też intuicyjny Elektroniczny Dzienniczek Pacjenta, by poprzez naciśnięcie jednego przycisku chory mógł w razie złego samopoczucia skontaktować się z kardiologiem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto