Koszykówka: WKS Śląsk ograł AZS Koszalin 73:66

Śląsk Wrocław wygrał z AZS-em Koszalin 73:66, kontynuując passę bez porażki na swoim parkiecie.

Śląsk Wrocław wzmocniony Vukiem Radivojeviciem stoczył niezwykle wyrównany pojedynek z AZS-em Koszalin. Praktycznie od początku spotkania trwała walka punkt za punkt, choć minimalnie lepsi byli gracze gości. WKS wyszedł na prowadzenie pod koniec drugiej kwarty, kiedy rzuty wolne skutecznie wykonał Radivojević (31:30). Natychmiastowa odpowiedź Dante Swansona i Artura Mielczarka, którzy trafili za trzy punkty, pozwoliła zakończyć AZS-owi pierwszą połowę z trzypunktową zaliczką (39:36).

Trzecia kwarta to popis gry Rodericka Trice'a, który zdobył w tej części spotkania aż 11 punktów, a jego Śląsk prowadził przed ostatnią odsłoną 54:50.

W niej podopieczni Emila Rajkovicia poszli za ciosem i pokonali silny AZS. Główną bronią wrocławian okazały się rzuty za trzy punkty. Śląsk trafił aż 14. takich prób. W tym elemencie przodował szczególnie Jakub Dłoniak, który "sprzedał" koszalinianom pięć trójek.
rocław 97:61 (27:15, 28:13, 14:20, 28:13).