Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykówka: Śląsk lepszy od Stali

Ryszard Binczak
Mariusz Matczak był najskuteczniejszym graczem Stali we Wrocławiu
Mariusz Matczak był najskuteczniejszym graczem Stali we Wrocławiu Ryszard Binczak
Koszykarze Stali prowadzili ze Śląskiem do 37. minuty. W końcówce zabrakło zimnej krwi i ostrowianie przegrali

Koszykarze BM Węgiel Stal przegrali ze Śląskiem Wrocław 67:71. – Nie miał kto rzucać z dystansu więc wrocławianie zagęścili obronę pod koszem i nie pozwolili nam na zdobywanie punktów spod samej tablicy – mówi Mikołaj Czaja. – Nie rozdzieramy jednak szat.

To był bardzo zacięty i emocjonujący pojedynek. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Od pierwszych minut w ekipie z Ostrowa wyróżniał się Wojciech Szawarski, który był nie do zatrzymania przez rywali. Jednak żadnej drużynie nie udawało się odskoczyć więcej niż 6 oczek. Po 20 minutach BM Węgiel prowadził 38:35. Niestety, zaraz na początku trzeciej kwarty kolejne czwarte już przewinienie złapał Wojciech Szawarski. W tej sytuacji trener posadził go na ławce rezerwowych. Ale w tej odsłonie ostrowianie radzili sobie całkiem dobrze. A na wejścia pod kosz Mariusza Matczaka wrocławianie nie potrafili znaleźć recepty. Po 30 minutach Stal wygrywała 55:47 i wydawało się, że ostrowianie kontrolują przebieg spotkania. Ostatnia runda meczu zaczęła się fatalnie dla drużyny z Ostrowa. Sędziowie odgwizdali Wojciechowi Szawarskiemu faul w ataku. Było to jego piąte przewinienie i musiał opuścić parkiet.

– Nie oceniam decyzji sędziów – mówi szkoleniowiec BM Węgiel Stal.

Kto wie, jakby potoczyły się losy meczu, gdyby mógł zagrać Marcin Kałowski. Czołowy strzelec BM Węgiel musiał jednak pauzować za karę nałożoną przez PZKosz jeszcze w końcówce poprzedniego sezonu. Ale w najbliższym meczu z Albą Chorzów, który odbędzie się 1 października o godz. 18.30, gracz ten już wybiegnie na boisko.

Wyniki
Śląsk - BM Węgiel Stal 71:67 (22:25, 13:13, 12:17, 24:12). Śląsk: Hyży 21, Grygiel 15, Mroczek-Truskowski 13, Łopatka 13, N. Kulon 5, Bawolski 4.Stal: Matczak 25, Szawarski 13, Dryjański 12, Olejnik 7, Dymała 6, Zębski 3, Spała 1, Sierański 0.