Konkurs „Bądźmy EKO dla Wrocławia” ponownie zawita do wrocławskich szkół!

Materiał informacyjny FBSerwis Wrocław
Udostępnij:
Uczniowie wrocławskich szkół podstawowych, w trakcie poprzednich edycji konkursu, udowodnili, że poważnie traktują problemy związane z ochroną środowiska. Dlatego także w tym roku spróbujemy zainspirować ich do dalszego zaangażowania się w działania na rzecz środowiska naturalnego m.in. poprawnego segregowania odpadów.

Zapraszamy wszystkich uczniów wrocławskich szkół podstawowych do udziału w IV edycji konkursu „Bądźmy EKO dla Wrocławia”. W tegorocznej edycji konkursu pod hasłem „Zostań pomocnikiem Superbohatera!”, chcemy zwrócić uwagę uczniów na to, że kluczem do zwiększenia poziomu recyklingu jest prawidłowa segregacja oraz podkreślić, że niewłaściwie posegregowane odpady uniemożliwiają odzyskiwanie surowców. Nadesłane prace zostaną, jak co roku, poddane głosowaniu Internautów oraz ocenie Komisji Konkursowej. Dla laureatów, nauczycieli oraz szkół, do których uczęszczają, przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody.

Zadanie konkursowe

Uczniowie szkół podstawowych mają za zadanie pomóc Superbohaterowi dotrzeć do jak największej liczby osób z eko-przekazem promującym poprawną segregację odpadów. Jak to zrobić?

Należy zaprojektować i wykonać plakat (format A3 lub A4), promujący prawidłową segregację odpadów lub ich powtórne wykorzystanie. Jednym z elementów przedstawionych na plakacie musi być postać Superbohatera (wklejona lub narysowana), której wzór stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu.

Dodatkowo, zachęcamy uczniów do wymyślenia ciekawego i oryginalnego imienia dla naszego Superbohatera, które będzie można wpisać w formularzu konkursowym.

Prace będą rozpatrywane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i klasy V-VIII. Nie ma możliwości zgłoszenia pracy zespołowej – praca powinna zostać wykonana przez jednego ucznia.

Tu podaj tekst alternatywny

Chcesz, by Twoje dziecko wzięło udział w konkursie?

Jeśli Twoje dziecko jest uczniem jednej z wrocławskich szkół podstawowych, możesz zachęcić je do przeżycia eko-przygody, jako pomocnik Superbohatera. Pomóż swojemu dziecku w wykonaniu zadania konkursowego. Dzięki temu oboje będziecie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat segregacji odpadów oraz spędzić wspólnie czas w kreatywny sposób. Zgłaszając dziecko do udziału w konkursie, pokazujesz mu, że kwestie ekologii są dla Ciebie ważne oraz dajesz mu szansę na zdobycie wartościowych nagród!

Jesteś nauczycielem pracującym w szkole podstawowej we Wrocławiu?

Świetnie! Możesz wykorzystać konkurs „Bądźmy EKO dla Wrocławia” do zorganizowania lekcji o ekologii. Dzięki temu przekażesz uczniom ważne informacje dotyczące dbania o środowisko oraz umożliwisz im wzięcie udziału w konkursie i wygranie wspaniałych nagród. Jeśli Twój podopieczny zostanie laureatem, Ty również otrzymasz nagrodę!

Pracę należy zgłaszać poprzez formularze konkursowe dostępne na stronie: fbserwis.pl/EkoKonkurs.

Formularz zgłoszeniowy klasy I-IV
Formularz zgłoszeniowy klasy V-VIII

Do zgłoszenia pracy wymagane jest wypełnienie wszystkich pól zawartych w formularzu, załączenie pracy konkursowej (skan lub zdjęcie w formacie .jpg, .jpeg lub .png o wielkości maksymalnie 2 MB), a także niezbędnych zgód w formacie pdf.

Przed przystąpieniem do konkursu, prosimy o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie www.fbserwis.pl/EkoKonkurs.

Nagrody

Na laureatów czekają wartościowe nagrody – tablety, słuchawki, plecaki albo zestawy artystyczne. Nauczyciele, pod opieką których pracowali zwycięzcy, otrzymają kartę prezentową Empik o wartości 300 zł, a szkoły, do których uczęszczają autorzy prac, które zajmą I miejsca, otrzymają bony podarunkowe o wartości 500 zł. Dodatkową nagrodą dla zwycięzców będzie użycie stworzonych przez nich plakatów w wybranych kampaniach grupy FBSerwis.

Kto zdecyduje o wyborze zwycięzców?

O wyborze zwycięzców zdecyduje Komisja Konkursowa oraz Internauci, którzy wezmą udział w głosowaniu.

Do III edycji naszego konkursu zgłosiło się blisko 120 uczniów, którzy przygotowali prawie 100 plakatów i filmów, a nadesłane prace otrzymały ponad 200 tys. głosów. Większość prac została wykonana pod opieką nauczycieli.

Bardzo nas cieszy, że konkurs „Bądźmy EKO dla Wrocławia” został tak dobrze odebrany i mamy przyjemność organizować już IV jego edycję. Stworzenie prac konkursowych, za każdym razem, wymaga od uczestników zgłębienia wiedzy z zakresu segregacji odpadów oraz ogromnej kreatywności. Nie możemy się doczekać, czym w tym roku zaskoczą nas oraz wszystkich mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, uczniowie wrocławskich szkół podstawowych – mówi Artur Pielech, Prezes Zarządu FBSerwis SA.

Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie, rodziców i nauczycieli do wspierania uczestników przy realizacji zadań konkursowych, a wszystkich Wrocławian do śledzenia przebiegu konkursu i udziału w głosowaniu.

Tu podaj tekst alternatywny

WAŻNE DATY

Prace konkursowe można zgłaszać do 25 października 2021 r. do godz. 12:00.
Głosowanie odbędzie się w dniach od 02.11.2021 r. (od 12:00) do 19.11.2021 r. (do 12:00)
Publikacja wyników Konkursu nastąpi na stronie www.fbserwis.pl najpóźniej w dniu: 23.11.2021 roku.

PRZYDATNE PLIKI

Materiał oryginalny: Konkurs „Bądźmy EKO dla Wrocławia” ponownie zawita do wrocławskich szkół! - Gazeta Wrocławska

Dodaj ogłoszenie