Koniec złudzeń

(JC)
AZS mimo ambitnej gry nie obronił miejsca w elicie.
AZS mimo ambitnej gry nie obronił miejsca w elicie. FOT. MARCIN OLIVA SOTO
Akademiczki z Jeleniej Góry spadły do I ligi Jeleniogórzanki przegrały obydwa spotkania niemal identycznym rezultatem. W pierwszym meczu wyeliminowały skutecznie z gry liderkę przyjezdnych Katarzynę Kenig.

Akademiczki z Jeleniej Góry spadły do I ligi

Jeleniogórzanki przegrały obydwa spotkania niemal identycznym rezultatem. W pierwszym meczu wyeliminowały skutecznie z gry liderkę przyjezdnych Katarzynę Kenig. Cóż z tego, skoro nie do upilnowania była Katarina Hrickova, która wygrała to pierwsze spotkanie. Nie pomogła dobra dyspozycja rzutowa w trzeciej kwarcie Iwony Kaszuwary oraz niezła gra wszystkich prawie zawodniczek, w tym Małgorzaty Myćki, która mimo kontuzji wyszła na parkiet i spisywała się znakomicie, szczególnie w obronie. Jeszcze w 35. minucie było 42:38 dla Kolegium, ale końcówka należała do łodzianek.
Drugi mecz to horror zakończony remisem 60:60 w normalnym czasie gry. Tym razem pieczołowicie pilnowana była nie tylko Kenig, ale również Hrickova. Niewiele to pomogło, bo dzień konia miała Birute Dominauskaute. Kropkę na i postawiła ponownie Czeszka. W dogrywce zdobyła większość punktów dla ŁKS, będąc znów nie do upilnowania.
Mimo gorąca jeleniogórska publiczność zgotowała zawodniczkom w niedzielę długie owacje na stojąco. Natomiast podczas konferencji prasowej zapewniano obecnych, że drużyna AZS KK utrzyma się w podstawowym składzie i są też sponsorzy chętni do utrzymania zespołu.
– Nie mogliśmy dokonać cudu. Graliśmy w ekstraklasie składem z ubiegłego sezonu, czyli pierwszoligowym, dlatego spadliśmy – mówił po meczu trener Kolegium Rafał Sroka. – W przyszłym sezonie wracamy do najlepszych zespołów koszykówki kobiet w kraju.