Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolorowe dzieci u Izy i Jose Torresów. Zobaczcie zdjęcia

Kinga Czernichowska
Kinga Czernichowska
Dzisiaj, 18 października, o godz. 17. w siedzibie fundacji ...
Dzisiaj, 18 października, o godz. 17. w siedzibie fundacji ... Kinga Czernichowska
Dzisiaj, 18 października, o godz. 17. w Torres Art Studio rozpoczęło się pierwsze spotkanie z cyklu "Kolorowe dzieci".

Zobacz też: Samiloby i jej mama uczą tolerancji we Wrocławiu

Pomysłodawczynią akcji jest Katarzyna Wujczyk, która nie chciała pozostać obojętna na krzywdę ukochanej córeczki, sześcioletniej Samiloby. Sami ma dużo przyjaciół w klasie, ale poza swoim najbliższym otoczeniem spotyka na co dzień także wyrazy niechęci ze strony rówieśników. Dzisiaj miała szansę spotkać się z dziećmi, które doświadczają tego samego.

- Muszę przyznać, że nie jestem szczególnie zaskoczona frekwencją. Mieliśmy dużo sygnałów ze strony innych mam i tatusiów - mówi Katarzyna Wujczyk, organizatorka spotkania. - Mam nadzieję, że będzie nas coraz więcej. Mamy już nawet swoje motto: "Toleruj bliźniego swego jak siebie samego".

Samiloby była w siódmym niebie. - Poznałam dużo koleżanek i kolegów, m.in. Karolinę - opowiada Sami.

W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt dzieci różnych ras i narodowości. Do akcji dołączyły również polskie dzieci, a także ich rodzice.

- Wrocław nawet jakby chciał, nie może być zamkniętym miastem. Do nas przyjeżdżają ludzie z tak wielu krajów, nasze dzieci wychowują się z Sami i nie widzimy w tym niczego nadzwyczajnego. Wszystko zależy od tego, jaką atmosferę tworzą ludzie, którzy tutaj mieszkają - mówi Ewa Musiał, sąsiadka Samiloby.

Podobnego zdania jest Monika.

- Myślę, że Wrocław jest otwartym miastem, ale zdarzają się różne sytuacje. Ja i moje córki wypracowałyśmy sobie pozytywne podejście. Nie przejmujemy się, gdy ktoś się na nas patrzy, wręcz chcemy z tego zrobić atut, zawsze uśmiechamy się do ludzi, kipi w nas optymizm  - twierdzi Monika, która sama wychowuje dwie ciemnoskóre córeczki, 6-letnią Martę i 10-miesięczną Maję. - To nie jest tak, że zbudowanie trwałego związku z mężczyzną z innej kultury czy narodowości jest niemożliwe. Znam bardzo wiele małżeństw mieszanych, w których partnerzy są ze sobą szczęśliwi.

Kliknij w zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie galerii:

Mamę Samiloby wspierają Iza i Jose Torresowie, od lat promujący kulturę kubańską we Wrocławiu i szerzący tolerancję wobec innych narodowości. To właśnie w Torres Art Studio przy ul. św. Antoniego 2 zorganizowano pierwsze spotkanie z cyklu "Kolorowe dzieci". Wkrótce kolejne takie spotkania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto