Kolegium pewne awansu

Marcin Indzierowski
Koszykarki Kolegium Karkonoskiego wygrały w Brzegu z Cukierkami i tym samym zapewniły sobie udział w decydującej fazie walki o mistrzostwo Polski Nie oglądając się na innych, akademiczki wzięły sprawy w swoje ręce i ...

Koszykarki Kolegium Karkonoskiego wygrały w Brzegu z Cukierkami i tym samym zapewniły sobie udział w decydującej fazie walki o mistrzostwo Polski

Nie oglądając się na innych, akademiczki wzięły sprawy w swoje ręce i przypieczętowały swój udział w play-off. To czwarta z rzędu wygrana Kolegium w lidze. - Najważniejsze, że jesteśmy w ósemce. Teraz możemy myśleć nawet o utrzymaniu szóstego miejsca. O wszystkim zadecyduje nasz pojedynek z AZS-em Poznań - powiedział nam Rafał Sroka, trener Kolegium.
Kluczowa dla wyniku była końcówka pierwszej połowy (seria 10 punktów z rzedu AZS-u) i trzecia kwarta, gdy ekipa gości przetrzymała ofensywę Cukierków i serię trzypunktowych rzutów zawodniczek tej drużyny.
Końcówka meczu była nerwowa i zacięta, a jeleniogórzanki musiały sobie radzić bez Małaszewskiej (5 fauli). Bohaterką zespołu z Jeleniej Góry była Penn, która wykonała najważniejsze rzuty w ostatnich sekundach, a cały mecz zakończyła z dorobkiem 21 oczek. - Ciężko pracowałyśmy przez cały tydzień, by wygrać to spotkanie - stwierdziła amerykańska skrzydłowa Kolegium.
Dość nieoczekiwanie, CCC musiało mocno napracować się, by wywieźć dwa punkty z Leszna. Sporo problemów sprawiła polkowiczankom zwłaszcza Amerykanka Nikita Bell, który już w pierwszej połowie rzuciła 16 punktów i zebrała 10 piłek. Wynik 26:29 do przerwy pozostawał kwestię zwycięstwa otwartą, ale znakomity początek trzeciej odsłony (9:0) wydatnie przybliżył CCC do zwycięstwa. Tym bardziej, że po przerwie rozkręciła się Monique Coker. Gra Amerykanki ostatnio pozostawiała wiele do życzenia, ale tym razem znów pokazała się z bardzo dobrej strony, uzyskując kolejne double-double w tym sezonie (24 punkty i 11 zbiórek). Dzielnie sekundowała jej inna Maerykanka Nartausha Mills, która potwierdziła zwyżkę formy i w Lesznie zdobyła 16 punktów, trafiając 7 z 8 rzutów z gry.