Sprawdź też: SOCZI 2014 TRANSMISJA PROGRAM STARTY POLAKÓW SKOKI
Podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku, Polacy zdobyli sześć medali. Biało czerwoni czterokrotnie zdobyli złoto - Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch (dwukrotnie) oraz Zbigniew Bródka. Srebro zdobyła drużyna panczenistek, a brąz panczeniści z Bródką w składzie.
Klasyfikację medalową zwyciężyli Rosjanie. Polacy zajęli najlepsze w historii 11 miejsce.
KAMIL STOCH ZBIGNIEW BRÓDKA CEREMONIA MEDALOWA W SOCZI NA ŻYWO TRANSMISJA W TELEWIZJI I INTERNECIE [16.02.2014]
zobacz również: Biegi narciarskie Soczi 2014 transmisja online Justyna Kowalczyk tv
zobacz również: Skoki Soczi 2014. Transmisja online, tv
KLASYFIKACJA MEDALOWA IGRZYSKA W SOCZI 2014
Miejsce | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Suma |
1. | Rosja | 13 | 11 | 9 | 33 |
2. | Norwegia | 11 | 5 | 10 | 26 |
3. | Kanada | 10 | 10 | 5 | 25 |
4. | USA | 9 | 7 | 12 | 28 |
5. | Holandia | 8 | 7 | 9 | 24 |
6. | Niemcy | 8 | 6 | 5 | 19 |
7. | Szwajcaria | 6 | 3 | 2 | 11 |
8. | Białoruś | 5 | 0 | 1 | 6 |
9. | Austria | 4 | 8 | 5 | 17 |
10. | Francja | 4 | 4 | 7 | 15 |
11. | Polska | 4 | 1 | 1 | 6 |
12. | Chiny | 3 | 4 | 2 | 9 |
13. | Korea Południowa | 3 | 3 | 2 | 8 |
14. | Szwecja | 2 | 7 | 6 | 15 |
15. | Czechy | 2 | 4 | 2 | 8 |
16. | Słowenia | 2 | 2 | 4 | 8 |
17. | Japonia | 1 | 4 | 3 | 8 |
18. | Finlandia | 1 | 3 | 1 | 5 |
19. | Wielka Brytania | 1 | 1 | 2 | 4 |
20. | Ukraina | 1 | 0 | 1 | 2 |
21. | Słowacja | 1 | 0 | 0 | 1 |
22. | Włochy | 0 | 2 | 6 | 8 |
23. | Łotwa | 0 | 2 | 2 | 4 |
24. | Australia | 0 | 2 | 1 | 3 |
25. | Chorwacja | 0 | 1 | 0 | 1 |
26. | Kazachstan | 0 | 0 | 1 | 1 |
Medale w Soczi 2014. Klasyfikacja
8 LUTEGO
Biathlon – sprint 10 km (M)
Złoto – Ole Einer Bjoerndalen (Norwegia)
Srebro – Dominik Landertinger (Austria)
Brąz – Jaroslav Soukup (Czechy)
Biegi narciarskie – Bieg łączony na 15km (K)
Złoto – Marit Bjoergen (Norwegia)
Srebro – Charlotte Kalla (Szwecja)
Brąz – Heidi Weng (Norwegia)
Narciarstwo dowolne – jazda po muldach (K)
Złoto – Justine Dufour-Lapointe (Kanada)
Srebro – Chloe Dufour-Lapointe (Kanada)
Brąz - Hannah Kearney (USA)
Snowboard – Slopestyle (M)
Złoto – Sage Kotsenburg (USA)
Srebro – Staale Sandbech (Norwegia)
Brąz - Mark McMorris (Kanada)
Łyżwiarstwo szybkie – 5000m (M)
Złoto – Sven Kramer (Holandia)
Srebro – Jan Blokhuijsen (Holandia)
Brąz - Jorrit Bergsma (Holandia)
Niedziela 9 lutego
Narciarstwo alpejskie – zjazd (M):
Złoto – Matthias Mayer (Austria)
Srebro - Christof Innerhofer (Włochy)
Brąz - Kjetil Jansrud (Norwegia)
Biathlon - sprint 7,5 km (K)
Złoto - Anastasiya Kuzmina (Słowacja)
Srebro - Olga Vilukhina (Rosja)
Brąz - Vita Semerenko (Ukraina)
Biegi narciarskie – Bieg łączony na 30km (M)
Złoto – Dario Cologna (Szwajcaria)
Srebro – Marcus Hellner (Szwecja)
Brąz – Martin Johnsrud Sundby (Norwegia)
Saneczkarstwo (M)
Złoto - Felix Loch (Niemcy)
Srebro - Albert Demchenko (Rosja)
Brąz - Armin Zoeggeler (Włochy)
Skoki narciarskie - skocznia normalna
Złoto - KAMIL STOCH (POLSKA)
Srebro - Peter Prevc (Słowenia)
Brąz - Anders Bardal (Norwegia)
Snowboard – Slopestyle (K)
Złoto – Jamie Anderson (USA)
Srebro – Enni Rukajarvi (Finlandia)
Brąz - Jenny Jones (Wielka Brytania)
Łyżwiarstwo szybkie – 3000m (K)
Złoto – Irene Wust (Holandia)
Srebro – Martina Sablikova (Czechy)
Brąz - Olga Graf (Rosja)
**Łyżwiarstwo figurowe - konkurs drużynowy
Złoto - Rosja
Srebro - Kanada
Brąz - USA
Poniedziałek 10 lutego
Biathlon - bieg pościgowy 12,5 km (M)
Złoto - Martin Fourcade (Francja)
Srebro - Ondrej Moravec (Czechy)
Brąz - Jean Guillaume Beatrix (Francja)
Narciarstwo alpejskie - superkombinacja (K)
Złoto - Maria Hoefl-Riesch (Niemcy)
Srebro - Nicole Hosp (Austria)
Brąz - Julia Mancuso (USA)
Short track - 1500 m (M)
Złoto - Charles Hamelin (Kanada)
Srebro - Tianyu Han (Chiny)
Brąz - Victor An (Rosja)
Narciarstwo dowolne - jazda po muldach (M)
Złoto - Alex Bilodeau (Kanada)
Srebro - Mikael Kingsbury (Kanada)
Brąz - Alexandr Smyshlyaev
Łyżwiarstwo szybkie - 500 m (M)
Złoto - Michel Mulder (Holandia)
Srebro - Jan Smeekens (Holandia)
Brąz - Ronald Mulder (Holandia)
Wtorek 11 lutego
Biegi narciarskie - sprint (K)
Złoto - Maiken Caspersen Falla (Norwegia)
Srebro - Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia)
Brąz - Vesna Fabjan (Słowenia)
Biegi narciarskie - sprint (M)
Złoto - Ola Vigen Hattestad (Norwegia)
Srebro - Teodor Peterson (Szwecja)
Brąz - Emil Joensson (Szwecja)
Narciarstwo dowolne - slopestyle (K)
Złoto - Dara Howell (Kanada)
Srebro - Devin Logan (USA)
Brąz - Kim Lamarre (Kanada)
Biahtlon - bieg pościgowy na 10 km (K)
Złoto - Darya Domracheva (Białoruś)
Srebro - Tora Berger (Norwegia)
Brąz - Teja Gregorin (Słowenia)
Środa 12 lutego
Narciarstwo alpejskie - zjazd (K)
Złoto - Tina Maze (Słowenia)
Złoto - Dominique Gisin (Szwajcaria)
Brąz - Lara Gut (Szwajcaria)
Kombinacja norweska (M)
Złoto - Eric Frenzel (Niemcy)
Srebro - Akito Watabe (Japonia)
Brąz - Magnus Krog (Norwegia)
Łyżwiarstwo szybkie - 1000 m (M)
Złoto - Stefan Groothuis (Holandia)
Srebro - Denny Morrison (Kanada)
Brąz - Michel Mulder (Holandia)
Łyżwiarstwo figurowe - pary
Złoto - Tatiana Volosozhar i Maxim Trankov (Rosja)
Srebro - Ksenia Stolbova i Fedor Klimov (Rosja)
Brąz - Robin Szolkowy i Aliona Savchenko (Niemcy)
Saneczkarstwo - dwójki (M)
Złoto - Tobias Arlt i Tobias Wendl (Niemcy)
Srebro - Andreas Linger i Wolfgang Linger (Niemcy)
Brąz - Andris Sics i Jurij Sics (Łotwa)
Snowboard - halfpipe (K)
Złoto - Kaitlyn Farrington (USA)
Srebro - Torah Bright (Australia)
Brąz - Kelly Clark (USA)
Czwartek 13 lutego
Biegi narciarskie - 10 km (K)
Złoto - JUSTYNA KOWALCZYK (Polska)
Srebro - Charlotte Kalla (Szwecja)
Brąz - Therese Johaug (Norwegia)
Biathlon - 20 km (M)
Złoto - Martin Fourcade (Francja)
Srebro - Erik Lesser (Niemcy)
Brąz - Evgeniy Garanichev (Rosja)
Narciarstwo dowolone - slopestyle (M)
Złoto - Joss Christensen (USA)
Srebro - Gus Kenworthy (USA)
Brąz - Nicholas Goepper (USA)
Saneczkarstwo - drużynowy (M)
Złoto - Niemcy
Srebro - Rosja
Brąz - Łotwa
Short track - 500 m (K)
Złoto - Jianrou Li (Chiny)
Srebro - Arianna Fontana (Włochy)
Brąz - Seung Hi-Park (Korea Południowa)
Łyżwiarstwo szybkie - 1000 m (K)
Złoto - Hong Zhang (Chiny)
Srebro - Ireen Wust (Holandia)
Brąz - Margot Boer (Holandia)
Piątek, 14 lutego
Narciarstwo alpejskie - superkombinacja (M)
Złoto - Sandro Viletta (Szwajcaria)
Srebro - Ivica Kostelic (Chorwacja)
Brąz - Christof Innerhofer (Włochy)
Biathlon - bieg na 15 km (K)
Złoto - Darya Domracheva (Białoruś)
Srebro - Selina Gasparin (Szwajcaria)
Brąz - Nadezhda Skardino (Białoruś)
Biegi narciarskie - 15 km st. klasycznym (M)
Złoto - Dario Cologna (Szwajcaria)
Srebro - Johan Olsson (Szwecja)
Brąz - Daniel Richardsson (Szwecja)
Łyżwiarstwo figurowe (M)
Złoto - Yuzuru Hanyu (Japonia)
Srebro - Patrick Chan (Kanada)
Brąz - Denis Ten (Kazachstan
Narciarstwo dowolne - skoki akrobatyczne (K)
Złoto - Alla Tsuper (Białoruś)
Srebro - Mengtao Xu (Chiny)
Brąz - Lydia Lassila (Australia)
Skeleton (K)
Złoto - Elizabeth Yarnold (Wielka Brytania)
Srebro - Noelle Pikus-Pace (USA)
Brąz - Elena Nikitina (Rosja)
Sobota, 15 lutego
Narciarstwo alpejskie - supergigant (K)
Złoto - Anna Fenninger (Austria)
Srebro - Maria Hoefl-Riesch (Niemcy)
Brąz - Nicole Hosp (Austria)
Biegi narciarskie - sztafeta 4x5 km (K)
Złoto - Szwecja
Srebro - Finlandia
Brąz - Niemcy
Short track 1500 m (K)
Złoto - Yang Zhou (Chiny)
Srebro - Suk Hee Shim (Korea Południowa)
Brąz - Arianna Fontana (Włochy)
Short track 1000 m (M)
Złoto - Victor An (Rosja)
Srebro - Vladimir Grigorev (Rosja)
Brąz - Sjinkie Knegt (Holandia)
Skeleton (M)
Złoto - Alexander Tretiakov (Rosja)
Srebro - Martins Dukurs (Łotwa)
Brąz - Matthew Antoine (USA)
Skoki narciarskie - skocznia normalna (M)
Złoto - Kamil Stoch (Polska)
Srebro - Noriaki Kasai (Japonia)
Brąz - Peter Prevc (Słowenia)
Łyżwiarstwo szybkie - 1500 m (M)
Złoto - Zbigniew Bródka (Polska)
Srebro - Koen Verweij (Holandia)
Brąz - Denny Morrison (Kanada)
Niedziela, 16 lutego
Narciarstwo alpejskie - supergigant (M)
Złoto - Kjetil Jansrud (Norwegia)
Srebro - Andrew Weibrecht (USA)
Brąz - Jan Hudec (Kanada)
Brąz - Bode Miller (USA)
Biegi narciarskie - sztafeta 4x10 km (M)
Złoto - Szwecja
Srebro - Rosja
Brąz - Francja
Snowboard - cross (K)
Złoto - Eva Samkowa (Czechy)**Srebro - Dominique Maltais (Kanada)
Brąz - Chloe Trespeuch (Francja)
Łyżwiarstwo szybkie - 1500 m (K)
Złoto - Jorien Ter Mors (Holandia)
Srebro - Ireen Wust (Holandia)
Brąz - Lotte Van Beek (Holandia)Poniedziałek, 17 lutego
Poniedziałek, 17 lutego
Biathlon - bieg ze startu wspólnego 12,5 km (K)
Złoto - Darya Domracheva (Białoruś)
Srebro - Gabriela Soukalova (Czechy)
Brąz - Tiril Eckhoff (Norwegia)
Bobsleje - dwójki (M)
Złoto - Alexey Voevoda i Aleksander Zubkov (Rosja)
Srebro - Alex Baumann i Beat Hefti (Szwajcaria)
Brąz - Steven Holcomb i Steven Langton (USA)
Łyżwiarstwo figurowe - taniec na lodzie
Złoto - Meryl Davis i Charlie White (USA)
Srebro - Scott Moir i Tessa Virtue (Kanada)
Brąz - Elena Ilnykh i Nikita Katsalapov
Narciarstwo dowolne - skoki akrobatyczne (M)
Złoto - Anton Kushnir (Białoruś)
Srebro - David Morris (Australia)
Brąz - Zongyang Jia (Chiny)
Skoki narciarskie - konkurs drużynowy (M)
Złoto - Niemcy
Srebro - Austria
Brąz - Japonia
Wtorek, 18 lutego
Narciarstwo alpejskie - slalom gigant (K)
Złoto - Tina Maze (Słowenia)
Srebro - Anna Fenninger (Austria)
Brąz - Viktoria Rebensburg (Niemcy)
Biathlon - bieg ze startu wspólnego (M)
Złoto - Emil Hegle Svendsen (Norwegia)
Srebro - Martin Fourcade (Francja)
Brąz - Ondrej Moravec (Czechy)
Narciarstwo dowolne - halfpipe (M)
Złoto - David Wise (USA)
Srebro - Mike Riddle (Kanada)
Brąz - Kevin Rolland (Francja)
Kombinacja norweska - skocznia duża + bieg na 10 km (M)
Złoto - Joergen Graabak (Norwegia)
Srebro - Magnus Hovdal Moan (Norwegia)
Brąz - Fabian Riessle (Niemcy)
Short track - 3000 m sztafeta (K)
Złoto - Korea Południowa
Srebro - Kanada
Brąz - Włochy
Snowboard - cross (M)
Złoto - Pierre Vaultier (Francja)
Srebro - Nikolay Olyunin (Rosja)
Brąz - Alex Deibold (USA)
Łyżwiarstwo szybkie - 10000 m (M)
Złoto - Jorrit Bergsma (Holandia)
Srebro - Sven Kramer (Holandia)
Brąz - Bob de Jong (Holandia)
Środa, 19 lutego
Narciarstwo alpejskie - slalom gigant (M)
Złoto - Ted Ligety (USA)
Srebro - Steve Missillier (Francja)
Brąz - Alexis Pinturault (Francja)
Biathlon - sztafeta mieszana
Złoto - Norwegia
Srebro - Czechy
Brąz - Włochy
Bobsleje - dwójki (K)
Złoto - Kaillie Humphries i Heather Moyse (Kanada)
Srebro - Elana Meyers i Lauryn Williams (USA)
Brąz - Aja Evans i Jamie Greubel (USA)
Biegi narciarskie - sprint drużynowy (K)
Złoto - Marit Bjoergen i Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia)
Srebro - Kerttu Niskanen i Aino-Kaisa Saarinen (Finlandia)
Brąz - Ida Ingemarsdotter i Stina Nilsson (Szwecja)
Biegi narciarskie - sprint drużynowy (M)
Złoto - Sami Jauhojaervi i Livo Niskanen (Finlandia)
Srebro - Maxim Vylegzhanin i Nikita Kriukov (Rosja)
Brąz - Emil Joensson i Teodor Peterson
Snowboard - slalom gigant równoległy (K)
Złoto - Patrizia Kummer (Szwajcaria)
Srebro - Tomoka Takeuchi (Japonia)
Brąz - Alena Zavarzina (Rosja)
Snowboard - slalom gigant równoległy (M)
Złoto - Vic Wild (Rosja)
Srebro - Nevin Galmarini (Szwajcaria)
Brąz - Zan Kosir (Słowenia)
Łyżwiarstwo szybkie - 5000 m (K)
Złoto - Martina Sablikova (Czechy)
Srebro - Ireen Wust (Holandia)
Brąz - Carien Kleibeuker (Holandia)
Czwartek, 20 lutego
Curling (K)
Złoto - Kanada
Srebro - Szwecja
Brąz - Wielka Brytania
Łyżwiarstwo figurowe - solistki
Złoto - Adelina Sotnikova (Rosja)
Srebro - Yuna Kim (Korea Południowa)
Brąz - Carolina Kostner (Włochy)
Narciarstwo dowolne - halfpipe (K)
Złoto - Maddie Bowman (USA)
Srebro - Marie Martinod (Francja)
Brąz - Ayana Onozuka (Japonia)
Narciarstwo dowolne - cross (M)
Złoto - Jean Frederic Chapuis (Francja)
Srebro - Arnaud Bovolenta (Francja)
Brąz - Jonathan Midol (Francja)
Hokej na lodzie (K)
Złoto - Kanada
Srebro - USA
Brąz - Szwajcaria
Kombinacja norweska - konkurs drużynowy duża skocznia/biegi narciarskie (M)
Złoto - Norwegia
Srebro - Niemcy
Brąz - Austria
Piątek, 21 lutego
Narciarstwo alpejskie - slalom (K)
Złoto - Mikaela Shiffrin (USA)
Srebro - Marlies Schild (Austria)
Brąz - Kathrin Zettel (Austria)
Biahtlon - sztafeta (K)
Złoto - Ukraina
Srebro - Rosja
Brąz - Norwegia
Curling (M)
Złoto - Kanada
Srebro - Wielka Brytania
Brąz - Szwecja
Narciarstwo dowolne - ski cross (K)
Złoto - Marielle Thompson (Kanada)
Srebro - Kelsey Serwa (Kanada)
Brąz - Anna Holmlund (Szwecja)
Short track - 1000 m (K)
Złoto - Seung-Hi Park (Korea Południowa)
Srebro - Kexin Fan (Chiny)
Brąz - Suk Hee Shim (Korea Południowa)
Short track - 500 m (M)
Złoto - Victor An (Rosja)
Srebro - Dajing Wu (Chiny)
Brąz - Charle Cournoyer (Kanada)
Short track - 5000 m sztafeta (M)
Złoto - Rosja
Srebro - USA
Brąz - Chiny
Sobota, 22 lutego
Narciarstwo alpejskie - slalom (M)
Złoto - Mario Matt (Austria)
Srebro - Marcel Hirscher (Austria)
Brąz - Henrik Kristoffersen (Norwegia)
Biathlon - sztafeta (M)
Złoto - Rosja
Srebro - Niemcy
Brąz - Austria
Biegi narciarskie - bieg ze startu wspólnego 30 km (K)
Złoto - Marit Bjoergen (Norwegia)
Srebro - Therese Johaug (Norwegia)
Brąz - Kristin Stoermer Steira (Norwegia)
Hokej na lodzie (M)
Brąz - Finlandia
Snowboard - slalom równoległy (K)
Złoto - Julia Dujmovits (Austria)
Srebro - Anke Karstens (Niemcy)
Brąz - Amelie Kober (Niemcy)
Snowboard - slalom równoległy (M)
Złoto - Vic Wild (Rosja)
Srebro - Zan Kosir (Słowenia)
Brąz - Benjamin Karl (Austria)
Łyżwiarstwo szybkie - bieg drużynowy (K)
Złoto - Holandia
Srebro - POLSKA
Brąz - Rosja
Łyżwiarstwo szybkie - bieg drużynowy (M)
Złoto - Holandia
Srebro - Korea Południowa
Brąz - POLSKA
Niedziela, 23 lutego
Bobsleje - czwórki (M)
Złoto - Rosja
Srebro - Łotwa
Brąz - USA
Hokej na lodzie (M)
Złoto - Kanada
Srebro - Szwecja
Biegi narciarskie - bieg ze startu wspólnego na 50 km (M)
Złoto - Alexander Legkov (Rosja)
Srebro - Maxim Vylegzhanin (Rosja)
Brąz - Ilia Chernousov (Rosja)
Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?