Kaszuwara na ratunek

Marcin Indzierowski
Już po 5 minutach meczu Lotos wygrywał z akademiczkami z Jeleniej Góry 14:0. Zanosiło się na prawdziwą klęskę, ale tej udało się przyjezdnym uniknąć. Szkoleniowiec gdynianek Roman Skrzecz dał w sobotę pograć ...

Już po 5 minutach meczu Lotos wygrywał z akademiczkami z Jeleniej Góry 14:0. Zanosiło się na prawdziwą klęskę, ale tej udało się przyjezdnym uniknąć. Szkoleniowiec gdynianek Roman Skrzecz dał w sobotę pograć zawodniczkom spoza podstawowej piątki, dzięki czemu Kolegium Karkonoskie przegrało nad morzem "tylko" 61:88, a nie 29:81, jak to było w Krakowie w spotkaniu z Wisłą.
- Mamy świadomość tego, że nie graliśmy przeciwko Lotosowi w wydaniu euroligowym, ale nawet zawodniczek rezerwowych z takiego klubu nie można lekceważyć. Nas cieszy bardzo dobra postawa Natalii Małaszewskiej, która choć przez 40 minut była bardzo agresywnie pilnowana, zagrała najlepszy mecz w sezonie - powiedział Eugeniusz Sroka, trener jeleniogórzanek.
Dziś do zespołu Kolegium Karkonoskiego dołączy Iwona Kaszuwara. 27-letnia skrzydłowa w poprzednim sezonie krótko grała w Polkowicach, a później przeniosła się do Torunia. Wcześniej reprezentowała barwy jeleniogórskiego klubu.
- Iwona nie stawiała wygórowanych żądań, dzięki czemu możemy sobie pozwolić na jej zatrudnienie. W naszej sytuacji powinna być czołowym graczem drużyny - przyznał Sroka.
Koszykarki CCC przegrały czwarty kolejny mecz w lidze i będą miały spore problemy z zajęciem wysokiej lokaty przed fazą play-off. W niedzielę polkowiczanki, grające bez środkowej Jennifer Lacy (w pucharowym meczu na Węgrzech skręciła nogę w kostce), nie potrafiły znaleźć sposobu na obronę strefową ŁKS-u. Do przerwy gra zespołu Andrzeja Nowakowskiego wyglądała nieźle, bo cztery trójki trafiła Anna Szyćko, a skuteczna była też Chorwatka Petra Stampalija (10 punktów w pierwszych dwóch kwartach). Kłopoty zaczęły się po zmianie stron, gdy polkowiczankom spadła skuteczność rzutów. ŁKS szybko to wykorzystał i objął kilkupunktowe prowadzenie. CCC walczyło do końca, ale łodzianki nie dały sobie odebrać zwycięstwa.

Lotos PKO BP Gdynia - AZS KK Jelenia Góra 88:61(20:13, 23:16, 24:19, 21:13)Lotos PKO BP: Gulak 22, Jujka 17, Snytsina 14 (2), Zakula 12 (3), Bibrzycka 11 (1), Waligórska 9 (1), Zarytska 3, Ambrosiewicz 0, Holdsclaw 0.AZS KK: Małaszewska 31 (4x3, 13 str.), Kret 12 (2), Wójcik 7, Dłutowska 6 (2), Balsam 5, Andrzejczak 0, Arodź 0 (0/7 z gry), Sojka 0. W statystyce: zbiórki 40:31 (Jujka 13 - Wójcik 12), asysty 15:9 (Zakula, Holdsclaw, Gulak po 3 - Małaszewska 4).Klucz do zwycięstwa: rezerwowe podkoszowe Lotosu były znacznie lepsze od jeleniogórzanek.Bohaterka meczu: Natalia Małaszewska (AZS) - 31 punktów na dobrej skuteczności (7/12) i aż 14 wymuszonych fauli.
ŁKS Siemens AGD Łódź - CCC Polkowice 68:65 (18:16, 21:23, 21:15, 8:11)ŁKS: Humphrey 17, Oliveira 14 (1), Kenig 11 (1), Wlaźlak 11, Koryzna 7 (2), Rodrigues 4, Sobczyk 4, Sazhko 0.CCC: Stampalija 19 (8/12 za 2, 6 str.), Szyćko 14 (4), Carvajal 12, Jeziorna 8, Bortelova 6 (2x3, 5 str.), Jasnowska 4, Gajewska 2, Traore 0.W statystyce: zbiórki 32:32 (Humphrey 17 - Stampalija 11), asysty 19:13 (Wlaźlak 5 - Bortelova 4).Klucz do zwycięstwa: dobra obrona ŁKS-u. Polkowiczanki trzymały wynik rzutami trzypunktowymi, a w drugiej połowie tylko raz trafiły zza linii 6,25 m.Bohaterka meczu: Jennifer Humphrey (ŁKS) po 17 punktów i zbiórek.
W pozostałych meczach: Inea AZS Poznań - MUKS Poznań 78:48, Wisła Can Pack Kraków - Utex ROW Rybnik 84:51, KSSSE AZS Gorzów - Arcus SMS Łomianki 101:58, Energa Toruń - Cukierki Brzeg 78:63
I liga mężczyzn
Mispol Żubry Białystok - Tarnovia 4YOU Tarnowo Podgórne 73:60, Sokół Łańcut - Rybnik 97:75, AZS Start Lublin - Siarka Tarnobrzeg 69:85, Znicz Jarosław - Polonia 2001 Warszawa 85:74, Big Star Tychy - Stal Stalowa Wola 87:76, BT Wózki Pruszków - Wiecko-Zastal Zielona Góra 73:86, Resovia Rzeszów - Prokom II Sopot 94:57, Politechnika Poznańska - Sportino Inowrocław 65:73.
II liga mężczyzn
Śląsk II Wrocław - Sudety Jelenia Góra 67:96, AZS Kalisz - Doral Staropolanka Kłodzko 74:75, OPEN Basket Kwidzyn - Spójnia Stargard Szczeciński 59:52, Pogoń Prudnik - AZS PO Opole 85:82, AZS Szczecin - AZS Poznań 81:66, Dozorbud Legnica - VB Leasing Siechnice 74:106, MKKS Zabrze - UKKS Leszno 2000 77:68.