Karne strzelanie

Michał Karpiński
Nieposkromione Lwy za burtą. Eto'o przestrzelił jedenastkę Kamerun nie osłodzi sobie braku awansu do mundialu. W ćwierćfinale odpadł z Pucharu Narodów Afryki Według wielu obserwatorów spotkanie Wybrzeża Kości ...

Nieposkromione Lwy za burtą. Eto'o przestrzelił jedenastkę

Kamerun nie osłodzi sobie braku awansu do mundialu. W ćwierćfinale odpadł z Pucharu Narodów Afryki

Według wielu obserwatorów spotkanie Wybrzeża Kości Słoniowej oraz Kamerunu było przedwczesnym finałem. Emocji nie brakowało, ale dopiero w serii jedenastek. Po regulaminowych 90 minutach na tablicy świetlnej widniał remis 0:0. Chwilę po rozpoczęciu dogrywki było jednak już 1:1. Na gola Bakariego Kone odpowiedział Kameruńczyk Meyong. Potem bramki nie padły i sędziowie zarządzili serię jedenastek. Serię – dodajmy – niezwykłą. Po pierwszych regulaminowych pięciu strzałach z obu stron, wynik był nierozstrzygnięty (5:5) i do piłki podchodzili kolejni gracze. I trafili wszyscy piłkarze obu drużyn, łącznie z bramkarzami. Przy strzelaniu poszło im świetnie, ale przy bronieniu byli tak bezradni, że nawet nie dotknęli piłki.
W końcu, w 12. serii, gdy po raz drugi podszedł do piłki Samuel Eto'o, nie padł celny strzał. Po chwili jedenastkę zamienił na bramkę Didier Drogba i zaczęła się szalona radość piłkarzy Wybrzeża.
Serią rzutów karnych zakończyła się także potyczka Nigerii z Tunezją. Po 90 miutach oraz dogrywce także było 1:1. Jedenastki lepiej wykonywali Nigeryjczycy (inni wielcy przegrani eliminacji do mundialu). Na miano bohatera zasłużył bramkarz Vincent Enyeama, który w 15 minucie obronił strzał Jose Claytona z 11 metrów, a w 6. serii jedenastek okazał się lepszy od Riadha Bouaziziego.
W półfinałach Wybrzeże Kości Słoniowej spotka się we wtorek z Nigerią, a gospodarze – Egipt