Karkonosze dla Każdego: Kampania “Dzielą nas szczyty, łączą idee” i inicjatywa “Zasłużone wakacje” wspierają rodziny w trudnościach

Materiał informacyjny Fundacji „Karkonosze dla każdego”
Wakacje - czas, który dla wielu z nas kojarzy się z beztroską, radością i oddechem od codzienności. Dla niektórych, ta możliwość odpoczynku staje się luksusem poza zasięgiem. W tę pustkę wkracza Fundacja Karkonosze dla Każdego, inicjując program "Zasłużone Wakacje" który podnosi standardy spędzania czasu wolnego dla rodzin, które dotychczas mogły o tym tylko marzyć.

Kampania społeczna Fundacji "Dzielą nas Szczyty, Łączą Idee" to inicjatywa, która nie tylko otwiera drzwi do niezapomnianych wakacji, ale także działa jak magnes przyciągający serca ludzi dobrej woli, chcących wspólnie budować lepszą przyszłość.

Akcja "Zasłużone Wakacje", prowadzona w ramach kampanii, to doskonały przykład tego, jak poprzez wspólne działanie można zmieniać świat na lepsze. Fundacja, kierując się ideą solidarności społecznej, nie tylko oferuje rodzinom wakacyjny odpoczynek, ale także buduje mosty między ludźmi, kładąc nacisk na wartość współpracy i wzajemnego wsparcia. Inicjatywa "Zasłużone Wakacje" od samego początku jest wspierana przez Społecznie Odpowiedzialnych Dolnośląskich Hotelarzy, którzy wiedzą, że prawdziwe bogactwo tkwi w dawaniu.

Jednak kampania ta to nie tylko dzieło jednostek czy organizacji. W tym roku dołączyła do niej społeczność jeleniogórskich szkół średnich, a to za sprawą współpracy z ZSART (Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych) oraz lokalnych uczelni, w tym Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. To właśnie młodzi ludzie, mający w sobie ogromną energię i chęć działania, są motorem napędowym tej inicjatywy, przynosząc nowe pomysły i świeże spojrzenie na świat.

Jednocząc siły hotelarzy, społeczności szkolnej i lokalnych uczelni, Fundacja Karkosze dla Każdego i kampania “Dzielą nas szczyty, łączą idee” pokazuje, że wspólnie możemy przynieść pozytywne zmiany w społeczeństwie. To manifestacja idei, że choć możemy być różni, to nasze marzenia i pragnienia są często takie same - pragnienie spokoju, radości i możliwości spełniania się w życiu.

 

Odpoczynek i zmiana otoczenia wpływają pozytywnie na zdrowie psychiczne człowieka. Dla rodzin żyjących w ciągłym stresie finansowym, możliwość wyjazdu na wakacje może być zbawienna. To nie tylko oderwanie od codzienności, ale także pozwolenie sobie na odbudowę poczucia własnej wartości i godności. Zalet i korzyści z wypoczynku nie da się przecenić - to czas, który pozwala na chwilę zapomnienia o troskach, na regenerację energii, uśmiech na twarzy i nadzieję na lepsze jutro” - podkreśla ekspert psychologii pozytywnej Monika Skorykow.

Poczucie wspólnoty i wsparcia są kluczowe dla zdrowia psychicznego jednostki. Akcja "Zasłużone Wakacje" staje się więc nie tylko pomostem do odpoczynku, ale także buduje mosty między sercami, wzmacniając więzi społeczne i pokazując, że empatia i altruizm są kluczowymi wartościami, które przyczyniają się do dobrostanu każdej społeczności.

“W tych karkonoskich wakacyjnych marzeniach kryje się nie tylko piękno krajobrazów, ale także siła ludzkiej solidarności i niezłomna nadzieja na lepsze jutro. To więcej niż wakacje - to terapia dla duszy i ukłon w stronę tych, którzy codziennie stawiają czoła trudnościom życia, ale wciąż wierzą w siłę miłości i wsparcia społeczności” - podsumowuje akcję Karina Potapczyk, Prezes Fundacji Karkonosze dla Każdego i inicjator Kampanii społecznej “Dzielą nas szczyty, łączą idee”.

 

Zgłoś Rodzinę na "Zasłużone Wakacje"

Jeśli znasz rodzinę, która zasługuje na wyjątkowe wakacje, to teraz masz szansę pomóc im spełnić to marzenie. Fundacja Karkonosze dla Każdego zachęca do zgłaszania rodzin na program "Zasłużone Wakacje" poprzez prosty formularz dostępny na stronie internetowej fundacji.

Zgłoszenie jest łatwe i szybkie. Wystarczy odwiedzić stronę Fundacji Karkonosze dla Każdego pod adresem karkonoszedlakazdego.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Podając kilka podstawowych informacji o rodzinie oraz krótki opis ich sytuacji, możesz pomóc im otrzymać niezapomniany tydzień spędzony w pięknych Karkonoszach.

Nie czekaj dłużej - zrób coś dobrego dla innych i zgłoś rodzinę na "Zasłużone Wakacje" już dziś!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto