Wojciech Koerber
Libero Agnieszka Jagiełło – jeden z mocniejszych punktów Gwardii
   ZDJÊCIA: PAWE£ RELIKOWSKI
Libero Agnieszka Jagiełło – jeden z mocniejszych punktów Gwardii ZDJÊCIA: PAWE£ RELIKOWSKI
Gwardzistki pokonały Dalin Myślenice po raz pierwszy w tym sezonie – Te piłki muszą lecieć szybciej, kurde blade! – w ten sposób trener Rafał Błaszczyk zachęcał swoje zawodniczki, w połowie drugiej ...

Gwardzistki pokonały Dalin Myślenice po raz pierwszy w tym sezonie

– Te piłki muszą lecieć szybciej, kurde blade! – w ten sposób trener Rafał Błaszczyk zachęcał swoje zawodniczki, w połowie drugiej partii, do mocniejszej zagrywki. Podopieczne posłuchały i wygrały

W pierwszym meczu rywalizacji o miejsca 5-8 wrocławianki wygrały z myśleniczankami 3:2 (18:25, 25:20, 25:17, 25:27,
15:12). Przed spotkaniem liczby przemawiały jednak za ekipą gości. W czterech spotkaniach tego sezonu (dwóch ligowych i dwóch w Pucharze Polski) nasza ekipa ugrała ledwie seta. Tyle że każda seria kiedyś się kończy.

Zatrzymała Mroczkowską
W sezonie zasadniczym Gwardia przegrała z Dalinem przy Krupniczej 0:3 w fatalnym stylu. Sobotnia potyczka również była rozgrywana w klubowej salce i zaczęła się podobnie, jak ta poprzednia. Drużyna Jerzego Bicza szybko objęła prowadzenie i jego vis a vis – Rafał Błaszczyk prosił o czas już przy stanie 2:5. Przyjezdne szły jednak za ciosem, co potwierdzają stany 6:11, 13:20 i 15:23 (pojedynczy blok Agnieszki Lehman-Dybały na Katarzynie Mroczkowskiej).

Viola zrozumiała
Druga odsłona rozpoczęła się nie lepiej. A nawet gorzej (1:5). Później trener Błaszczyk nakazał zagrywać bardziej soczyście, a boiskowym przedłużeniem jego trenerskiej myśli okazała się Violetta Szkudlarek. Zaczęła zagrywać przy wyniku 13:15, a skończyła – przy 20:16. Sytuacja została opanowana, gospodynie zwyciężyły 25:20. A co najważniejsze, uwierzyły w siebie, zaczęły walczyć i nie spuściły z tonu. Pewnie wygrały trzecią partię, a w czwartej miały piłkę meczową (24:23). Ale nie, to byłoby zbyt piękne. Dalin doprowadził do tie-breaku, w czym wielka zasługa Doroty Ściurki. W nim przyjezdne nie mogły już jednak dojść rywalek na mniej niż 2 oczka. Rewanż na wyjeździe 29 kwietnia (piątek) i ewentualnie dzień później (gra się do 2 zwycięstw). Zwycięzca zagra o miejsce piąte, a przegrany o siódme. •