Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Juwenaliowy pokaz mody na Politechnice [zdjęcia MM-kowicza]

Smerf
Smerf
Moda na Politechnice
Moda na Politechnice Jerzy Dudzik
Zaczynają się juwenalia. Stereotypy o tym, że dziewczyny z Politechniki Wrocławskiej nie potrafią chodzić na wybiegu po tym pokazie, muszą trafić do kosza.

Zobacz też: Juwenalia PWr 2013 - Wittigalia [program, zespoły]


Dla własnej przyjemności, żeby pokazać kolegom seksapil, dwadzieścia cztery dziewczyny reprezentujące wszystkie wydziały Politechniki Wrocławskiej ubrały się w stroje robocze i zaprezentowały się szerokiej publiczności.

Ubiór roboczy raczej jest kojarzony z kombinezonem i różne wariacje kombinezonów zostały przedstawione publiczności. Świetnie pokazały się dziewczyny z wydziału mechanicznego. Miały na sobie nieco przymałe stroje, ponadto były lekko umazane smarem, z kluczami płaskimi, zrobiły prawdziwą furorę wśród w większości męskiej części widzów.

Dziewczyny z wydziału budownictwa oczywiście rewelacyjnie prezentowały swoje stroje robocze, ich elementem wyróżniającym były kaski na głowach. Chemiczki przechadzały się w białych fartuchach, według mnie zbyt luźnych i za długich.

Nie zabrakło także takich rekwizytów, jak menzurka i cylinder, by na oczach publiki pomieszać dwa płyny tak, by zawartość zmieniła kolor. Elektryczki zelektryzowały publikę. Przyszłe architektki maszerowały ze zwojami pod pachą, a podstawowe problemy techniki pokazały jak sunąć w powietrzu. Ochrona środowiska osłaniała się słomkowym kapeluszem. Obowiązkowym dopełnieniem stroju wszystkich dziewczyn, były oczywiście szpilki.

Męska część publiczności chłonęła każdy ruch, każdy krok pięknych dziewczyn na wybiegu i oklaskami nagradzała pokaz, a żeńska skrzętnie notowała, co wzbudza zainteresowanie kolegów. Chłopakom iskrzyły się oczy na widok na widok długich nóg i pewnego kroku na wybiegu. Przed wejściem do auli, gdzie odbywał się pokaz, pytałem zgromadzonych dziewczyn, czy na pokazie mody powinni występować oprócz modelek także modele. Odpowiedź dziewczyn była jednoznaczna - oczywiście, że tak.

- W końcu po to uczyłyśmy się fizyki i matematyki, by chodzić do szkoły koedukacyjnej, a nie jak na humanistycznych wydziałach, gdzie rozmawia się tylko o ciuchach - mówiła jedna z modelek.

Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, w czym niemałą zasługę ma Dżoolka, wrocławska blogerka.

Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto