Juventus - zwycięzca, który spadnie z ligi?

(MIK)
Jacek Krzynówek opuszcza Bayer i przechodzi do Wolfsburga W miniony weekend zakończyły się rozgrywki w Niemczech, Włoszech i Francji. W ostatniej kolejce Bundesligi błysnął kończący karierę Tomasz Wałdoch, który ...

Jacek Krzynówek opuszcza Bayer i przechodzi do Wolfsburga

W miniony weekend zakończyły się rozgrywki w Niemczech, Włoszech i Francji. W ostatniej kolejce Bundesligi błysnął kończący karierę Tomasz Wałdoch, który zdobył dla Schalke bramkę w meczu z VfB Stuttgart (3:2). Wicemistrzostwo wywalczyli piłkarze Werderu, którzy pokonali na wyjeździe HSV 2:1.
Przeciwko mistrzom Niemiec – Bayernowi przez 78 minut grał Euzebiusz Smolarek. Gola nie strzelił, a mecz zakończył się remisem 3:3.
Bayer, który już tydzień temu zapewnił sobie 5. miejsce i udział w Pucharze UEFA, zremisował w Hanowerze. Udział w zdobytym punkcie miał Jacek Krzynówek, który pojawił się na boisku w II połowie. Był to jego ostatni występ w ekipie Aptekarzy. W nowym sezonie będzie piłkarzem Wolfsburga. Lewoskrzydłowy podpisał trzyletni kontrakt, a Wilki zapłacą za niego 1,5 miliona euro.
We Włoszech po wygranej w Regginie (2:0) tytuł mistrzowski zdobył Juventus Turyn. Pytanie tylko, czy wkrótce nie zostanie mu on odebrany. Trwa śledztwo włoskiej prokuratury. Według doniesień prasy, w poprzednim sezonie działacze Juve wpłynęli na przebieg 29 z 38 spotkań. Prawdopodobnie w dopiero co zakończonym sezonie sprawy miały się podobnie. W sobotę w prokuraturze przesłuchiwany był bramkarz Gianluigi Buffon. Pytano go o to, czy obstawiał u bukmacherów wyniki meczów swojego zespołu. Zaprzeczył. Jeśli stróże prawa postawią mu zarzuty, nie pojedzie na mundial.
Na wyspach rozgrywano decydujące mecze pucharowe i w obu meczach do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. W Szkocji trofeum wywalczyli piłkarze Hearts. W jedenastkach pokonali III-ligową Gretnę 4:2, a po 120 minutach było 1:1.
Ogromne emocje przyniósł mecz o Puchar Anglii. Liverpool (Jerzy Dudek przesiedział mecz wśród rezerwowych) wygrał serię rzutów karnych 3:1. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 3:3. Gole zdobywali: Gerrard 2 (54, 90+1), Cisse (31) – Carragher (20-sam.), Ashton (28), Konchesky (64).