Juniorzy Śląska Wrocław brutalnie sprowadzeni na ziemię. Sromotna porażka z Pogonią Szczecin

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin (Centralna Liga Juniorów U-18)
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin (Centralna Liga Juniorów U-18) FOT. WKS Śląsk Wrocław
Liderujący w Centralnej Lidze Juniorów Śląsk Wrocław doznał w miniony weekend sromotnej porażki. Wrocławianie przegrali na swoim terenie z Pogonią Szczecin aż 0:5. Warto jednak podkreślić, że całą drugą połowie wrocławianie grali w osłabieniu.

Piłkarze Śląska Wrocław grający w Centralnej Lidze Juniorów do lat 18 idą w tym sezonie jak burza. Wrocławianie po 10. kolejkach mieli na koncie 24 punkty, na które złożyło się osiem zwycięstw i dwie porażki. Podopieczni trenera Krzysztofa Wołczka - mistrza Polski z seniorskim Śląskiem Wrocław z 2012 roku - w miniony weekend podejmowali inny zespół z czołówki - Pogoń Szczecin.

Na papierze faworytem byli wrocławianie, którzy legitymowali się bilansem bramkowym 25:10, co oznaczało, że mogli pochwalić się najszczelniejszą defensywą w całej lidze. Początek meczu należał do nich, choć trzeba przyznać, że to Pogoń prowadziła grę. Wrocławianie szukali prostych rozwiązań, jakimi były długie piłki na Huberta Konstantego.

Sytuacja zmieniła się nieco w 24 min, kiedy to "Portowcy" za sprawą Mateusza Bąka wyszli na prowadzenie. Niestety reakcja młodych piłkarzy WKS-u nie była taka, jakiej oczekiwałby trener Wołczek. Wysoki pressing Pogoni sprawiał duże problemy gospodarzom, czego efektem były straty piłki na własnej połowie.

To co najistotniejsze w tym spotkaniu wydarzyło się w samej końcówce pierwszej połowy. Filip Gryglak sfaulował jednego z rywali, przez co zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. WKS dowiózł wynik do przerwy, ale już wtedy wiadomo było, że odwrócenie losów tego spotkana będzie niezwykle trudne.

W drugiej połowie cud się nie wydarzył. Goście czuli że są lepsi i zwietrzyli szansę na przekonujące zwycięstwo z liderem. Z gry było widać, że kolejne bramki dla Pogoni to tylko kwestia czasu i tak faktycznie było. Najpierw w 55 minucie trafił Kacper Łukasiak, w 72 min wynik na 3:0 podwyższył Kamil Kort - brat znanego z ekstraklasowych boisk Dawida (obecnie Odra Opole).

Zrezygnowani wrocławianie nie byli w stanie powstrzymać szczecińskiej nawałnicy, a że sami chcieli strzelić przynajmniej honorowego gola, musieli się otworzyć, a Pogoń skrzętnie to wykorzystała. W 78 min Pawła Budzyńskiego pokonał Kacper Zaborski, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wynik na 5:0 dla gości ustalił rezerwowy Patryk Smykowski, który zaledwie kilka minut wcześniej zameldował się na placu gry.

Mimo wysokiej porażki Trójkolorowi wciąż są liderem Centralnej Ligi Juniorów. W następnej kolejce Śląsk zagra na wyjeździe z UKS SMS Łódź. Do Szczecina z kolei przyjedzie Arka Gdynia.

Śląsk Wrocław U18 - Pogoń Szczecin U18 0:5 (0:1)
Bramki: Bąk 24, Łukasiak 54, Kort 72, Zaborski 78, Smykowski 90
Śląsk: Budzyński - Maruszak, Trepczyński (86. Głuski), Stawny, Szmigiel - Szymański (78. Kozłowski), Gryglak, Wysiński (70. Dachnowski) - Jakubiak (70. Dryja), Konstanty, Głowieńkowski (78. Michalski)
Pogoń: Ł. Łęgowski – Rezaeian, Żurawski, Delner (67. Cybulski), Białczyk – M. Łęgowski, Kort (77. Smolarczyk) – Grzelka (77. Rybicki), Łukasiak, Bąk – Zaborski (86. Smykowski)