Jest źle, a może być jeszcze gorzej

(maz)
Wrocław gorszy w meczu o wszystko W pojedynku dwóch najsłabszych drużyn Polskiej Ligi Siatkówki górą Delecta. Porażka w Bydgoszczy oznacza dla Gwardii spadek na ostatnie miejsce w tabeli i już tylko iluzoryczne ...

Wrocław gorszy w meczu o wszystko
W pojedynku dwóch najsłabszych drużyn Polskiej Ligi Siatkówki górą Delecta. Porażka w Bydgoszczy oznacza dla Gwardii spadek na ostatnie miejsce w tabeli i już tylko iluzoryczne szanse na utrzymanie się w lidze.
Piątkowe spotkanie nie wyglądało jak rywalizacja outsiderów. Obydwa zespoły dzieliła różnica co najmniej klasy. Gospodarze w dwóch pierwszych setach nie pozwolili gwardzistom praktycznie na nic.
Dopiero trzecia partia pokazała, że we wrocławskiej drużynie drzemią spore możliwości. Goście poprawili przyjęcie, lepiej też spisywali się w ataku. Szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Delecta doskoczyła do Gwardii dopiero w końcówce, doprowadzając do remisu 18:18 i 21:21. W tym momencie kolejny asem serwisowym popisał się Maciej Krupnik. Po chwili skutecznie atakował Bartosz Janeczek i wrocławianie mogli świętować pierwszego zwycięskiego seta.
W czwartej odsłonie wszystko jednak wróciło do normalności. Gwardia znów była słaba, a Delecta łatwo punktowała. Drużyna Jacka Grabowskiego spadła na ostatnie miejsce w tabeli i raczej zostanie już tam do końca fazy zasadniczej. Potem przed wrocławianami mecze o utrzymanie. Z kim? Bardzo możliwe, że właśnie z Delectą. Oby piątkowa porażka nie była zapowiedzią najczarniejszego scenariusza - spadku.