Jarmarki Bożonarodzeniowe na Dolnym Śląsku. Zobaczcie, gdzie i kiedy odbywają się imprezy [LISTA]

Nadia Szagdaj
Nadia Szagdaj
W czasie trwania jarmarku możemy spodziewać się atrakcji dla dzieci, przedstawień jasełkowych, wspólnego kolędowania, warsztatów i naturalnie wystawców, oferujących rękodzieło, jedzenie i napoje.
W czasie trwania jarmarku możemy spodziewać się atrakcji dla dzieci, przedstawień jasełkowych, wspólnego kolędowania, warsztatów i naturalnie wystawców, oferujących rękodzieło, jedzenie i napoje. Arkadiusz Wojtasiewicz / Polska Press
Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko Wrocław. Inne miasta, miasteczka i wsie na Dolnym Śląsku od lat organizują własne świąteczne targi. Polecamy Wam te, na które z Wrocławia dojedziecie w godzinę. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają w grudniu na przedświątecznych turystów.

Choć nie wszystkie imprezy mają swoje plakaty reklamowe, wiele miast, miasteczek i wsi z Dolnego Śląska organizuje w tym roku swój własny, lokalny Jarmark Bożonarodzeniowy. Oferta ta nie jest skierowana jedynie do mieszkańców, ale także do turystów, którzy je odwiedzają, by poczuć kameralną, świąteczną atmosferę - inną niż ta, która panuje w Rynku we Wrocławiu.

Jarmarki poza Wrocławiem przede wszystkim trwają krócej. Zazwyczaj są to imprezy jednodniowe, a nawet kilkugodzinne. Ale zdarza się, że odbywają się przez jeden weekend. W tym roku najwięcej z nich odbywa się w dniach 17 i 18 grudnia. Macie więc czas, by zaplanować wyjazd.

W czasie trwania jarmarku można spodziewać się atrakcji dla dzieci, przedstawień jasełkowych, wspólnego kolędowania, warsztatów i naturalnie wystawców oferujących rękodzieło, jedzenie i napoje.

Kto chciałyby wystawić na nich swoje stoisko (bo np. nie stać go na wynajem budki na wrocławskim Rynku), zawsze ma szansę sprzedać swoje wyroby w innym mieście na Dolnym Śląsku. Zapisy dla wystawców trwają, a frekwencja - jeśli idzie o lokalne jarmarki - jest zazwyczaj ogromna!

Na okolicznych jarmarkach bożonarodzeniowych możemy kupić produkty lokalnych twórców. Ceny za towary będą z pewnością niższe niż we Wrocławiu. Do tego mamy szansę poznać małych przedsiębiorców i artystów wytwarzających żywność i akcesoria "po sąsiedzku".

Przygotowaliśmy dla was listę imprez w miejscach, do których można dojechać z Wrocławia w godzinę. Kliknijcie w galerię i zobaczcie, gdzie i kiedy odbywają targi świąteczne na Dolnym Śląsku. Pod każdym slajdem znajdziecie także informacje o naborze dla wystawców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

MKOL dopuszcza Rosjan do startów, są jednak warunki

Materiał oryginalny: Jarmarki Bożonarodzeniowe na Dolnym Śląsku. Zobaczcie, gdzie i kiedy odbywają się imprezy [LISTA] - Gazeta Wrocławska

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie