Janowicz w półfinale Wimbledonu!

archiwum gs24.pl
Wiemy, który z Polaków jako pierwszy w historii zagra w półfinale Wimbledonu.

Historyczny mecz pomiędzy Jerzym Janowiczem i Łukaszem Kubotem był szalenie wyrównany. Mimo, że popularny "Jerzyk" wygrał cały mecz 3:0 to każdy z setów był niezwykle wyrównany. O zwycięstwie zadecydowały niesamowite serwisy Janowicza.

Po zwycięstwie Janowicz z trudem powstrzymywał łzy. Zawodnicy po spotkaniu wymienili się koszulkami i serdecznie uściskali.

W półfinale rywalem Janowicza będzie Fernando Verdasco lub Andy Murray.

Jerzy Janowicz - Łukasz Kubot 3:0 (7:5, 6:4, 6:4)

JANOWICZ - KUBOT. ĆWIERĆFINAŁ WIMBLEDONU

Pojedynek dwóch Polaków na poziomie ćwierćfinału prestiżowego, wielkoszlemowego turnieju to sytuacja bez precedensu. Zagrają przeciwko sobie 3 lipca, początek transmisji obejrzymy około godz. 16.40. Do tej pory największym polskim sukcesem podczas londyńskiego Wimbledonu był występ w ćwierćfinale Wojciecha Fibaka w 1980 r.

Łukasz Kubot zagra z Jerzym Janowiczem w ćwierćfinale Wimbledonu

W 1/8 finału Janowicz pokonał po zaciętym spotkaniu Austriaka Jurgena Melzera 3:6, 7:6 (7:1), 6:4, 4:6, 6:4. Łodzianin zaczął słabo i dał sobie narzucić styl gry rywala, który wygrał pierwszą partię 6:3. Dopiero w drugim gemie drugiego seta Janowicz odzyskał koncentrację i zdołał doprowadzić do tie-breake'a, a następnie wygrał trzecią partię. W czwartym secie znów górą był jednak Melzer. Doszło więc do piątej partii, gdzie Jerzy Janowicz nie pozostawił już wątpliwości kto powinien znaleźć się w ćwierćfinale wygrywając 6:4.

Rywalem 22-letniego łodzianina będzie Łukasz Kubot, który w rozgrywanym równolegle spotkaniu pokonał Francuza Adriana Mannarino 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4. Kubot to pierwszy polski tenisista od czasów Wojciecha Fibaka w 1986 r., który osiągnął pierwszą 100. rankingu tenisistów, a następnie pierwszą 50. rankingu. Mieszka w Pradze, ale jego rodzinnym miastem jest Lubin. Reprezentuje dwa kluby: Krzycki Klub Tenisowy Wrocław i czeski TK Neridé.

Pojedynek Janowicz - Kubot. Transmisja ćwierćfinału Wimbledonu w Internecie  i w telewizji