Polecamy

3. Ćwicz silną wolę © 123rf.com
[4/12]

3. Ćwicz silną wolę

Według statystyk większość z nas (62%) ma problem z realizacją postawionych celów. Dotyczy to wielu aspektów życia – edukacji („od nowego semestru będę się uczyć regularnie”) walki z nadprogramowymi kilogramami, a także… zrywania z nałogiem tytoniowym. Jak się okazuje niezwykle pomocne w tym aspekcie, mogą okazać się ćwiczenia na silną wolę. Wśród nich można wymienić wizualizację swojego sukcesu! Spróbujmy wyobrazić sobie, że rzuciliśmy papierosy – pomijając aspekt zdrowotny, możemy wyobrazić sobie wszystkie zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, a dokładnej co możemy za nie kupić.

Za każdym razem, gdy mamy ochotę sięgnąć po papierosa, powinniśmy zastanowić się nad tym, dlaczego to robimy. W przeważającej większości przypadków nie będziemy umieli podać racjonalnego wytłumaczenia dla naszego nałogu, co z kolei może nas skłonić do zerwania z nim raz na zawsze.


Rzucanie nałogu tytoniowego jest wymagającym procesem, dlatego też przed podjęciem decyzji warto wcześniej poznać skuteczne sposoby walki z tym uzależnieniem!

Najnowsze wiadomości

reklama