W życiu każdej kobiety obowiązuje jedna, prosta zasada: kiedy włosy się nie układają, nic się nie układa. :)

Oto kilka porad dotyczących suszenia włosów, dzięki którym unikniesz szopy, sterczących na wszystkie strony kłaków oraz rozdwojonych końcówek. Postępuj według wskazówek, a będziesz się cieszyć zdrowymi, zadbanymi i ułożonymi włosami!

1.Jeśli możesz, pozwól włosom wyschnąć samodzielnie w sposób naturalny. Nigdy nie ryzykuj jednak wychodzeniem na dwór lub kładzenie się spać z mokrą głową! Choć suszenie włosów suszarką nie ma obojętnego wpływu na ich kondycję, pamiętaj, że wilgotne włosy są zdecydowanie bardziej podatne na uszkodzenie mechaniczne takie jak: przecieranie, zaginanie i łamanie się. Oprócz tego, zaraz po myciu łuski włosów są rozchylone, a przez to narażone na negatywne oddziaływanie zanieczyszczeń, wolnych rodników i promieni UV.

2. Najpierw owiń włosy miękkim ręcznikiem, aby zebrał największą wilgoć, dopiero potem sięgnij po suszarkę. (Nie trzyj włosów ręcznikiem, bo narazisz je na uszkodzenia mechaniczne).

3. Zaczynając od końcówek (!), delikatnie rozczesz włosy grzebieniem z szerokimi zębami. Nie szarp ich na siłę! Jeśli masz problem z rozczesaniem, użyj odżywki bez spłukiwania.

4. Zanim zaczniesz suszyć włosy, przygotuj je na kontakt z wysoką temperaturą. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków termoochronnych, które zabezpieczają przed przesuszeniem oraz zapewniają im pielęgnację.

5. Jeśli wyjątkowo ci się nie spieszy, susz głowę możliwie najchłodniejszym powietrzem o najmniejszej mocy. W przeciwnym razie, susz włosy stopniowo. Najpierw użyj najgorętszego powietrza, a potem wraz z ich wysychaniem, zmniejszaj temperaturę.

6. Susz włosy od cebulek po końcówki, czyli z góry na dół (odpowiedni kierunek suszenia pomoże domknąć łuskę włosa). Suszarkę ustaw równolegle do suszonych kosmyków i trzymaj ją na odległość nie mniejszą niż 20 cm.

7. Aby dokładnie wysuszyć także dolne partie włosów oraz nadać im objętości, na początku i na końcu suszenia pochylgłowę do dołu i przez kilka sekund susz ją w takiej pozycji.

8. Bardzo ważną kwestią jest także sama suszarka. Warto zainwestować w sprzęt, który posiada funkcje chroniące włosy przed przesuszeniem oraz oczywiście ma możliwość regulacji temperatury (najlepiej dwa lub trzy rodzaje ustawień).Istotna jest także opcja jonizacji, wygładzająca łuski włosów i zapobiegająca ich elektryzowaniu się, dzięki czemu włosy są gładkie i lśniące.

Suszarka do włosów Rowenta CV 5351
Naszą pierwszą propozycją jest stosunkowo prosta suszarka firmy specjalizującej się w produkcji sprzętu do włosów. Posiada wszystkie, niezbędne funkcje. Po pierwsze, ma 3 stopnie regulacji temperatury i 2 prędkości nawiewu. Po drugie, wykorzystuje technologię ochrony włosów RESPECT (urządzenie w sposób automatyczny ustawia optymalną temperaturę i siłę nadmuchu powietrza, dzięki czemu eliminuje uszkodzenia powierzchni włosów oraz zapobiega ich przesuszeniu, czyniąc je zdrowymi i lśniącymi). Oprócz tego sprzęt ma nadmuch zimnego powietrza ułatwiający wykończenie fryzuryi nadanie jej pożądanego kształtu oraz oczywiście funkcję jonizacji. Dodatkową zaletą produktu jest również potrójna konstrukcja koncentratora, dzięki której suszenie jest jeszcze bardziej precyzyjne oraz kompaktowy wymiar i elegancki wygląd.

Suszarka do włosów Philips HP 8233 Thermo ProtectIonic
Kolejna suszarka z dyfuzorem i bardzo wąską nasadką umożliwiającą precyzyjne modelowanie. Posiada już nieco więcej funkcji oraz aż sześć ustawień mocy nawiewu i temperatury. Sprzęt ma kontrolę Thermo Protect zapewniającą błyskawiczne suszenie przy jednoczesnej ochronie przed przegrzaniem i zniszczeniem włosów, dodatkowy nadmuch TurboBoost oraz zimny nadmuch zamykający łuskę włosa. Oprócz tego posiada funkcję jonizacji oraz zapewnia lepszą pielęgnację dzięki elementom ceramicznym emitującym ciepło podczerwone.Dyfuzor zwiększa objętość włosów i wzmacnia loki, poprzez delikatny masaż głowy. Dodatkowymi atutami urządzenia są także: długi (1,8 m) przewód zasilający, zaczep do zawieszania i elegancki design.

Suszarka do włosów Remington AC 5011 Pearl Dryer
Ostatnim produktem, który chcemy polecić jest suszarka marki Remington, która posiada 3 stopnie regulacji temperatury i 2 prędkości nawiewu. Sprzęt ma funkcję zimnego nadmuchu i jonizacji. Podobnie jak poprzedni model, urządzenie wyposażone jest w ceramiczne płytki grzewcze, które emitują ciepło podczerwone. Dodatkową zaletą suszarki jest profesjonalny silnik AC sprężający powietrze, który gwarantuje silny nadmuch przy niskim zużyciu energii oraz sprawia, że nasadka szczelinowa jest bardzo wąska. Produkt ma 3-metrowy przewód, uchwyt do podwieszania i nowoczesny, elegancki wygląd.

Dla Niej

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

cella (gość)

Dobra suszarka to podstawa. Moja z babylissa z jonizacją w ogóle nie niszczy włosów, ma kilka ustawień temperatury i prędkość turbo a co najważniejsze to silnik bezszczotkowy, to mam nadzieję że posłuży mi dłużej niż jej poprzedniczki.