Jak dobrać wyposażenie do łazienki?

Materiał informacyjny gala.com.pl
Dzisiaj bez łazienki trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek mieszkanie, jednak współcześni seniorzy pamiętają czasy, kiedy była w Polsce luksusem. Jeszcze w połowie poprzedniego wieku, zwłaszcza na wsiach, mało kto mógł się nią pochwalić. Dzisiaj jest w każdym domu i im piękniej wygląda oraz jest estetyczniej urządzona, tym przyjemniej się z niej korzysta. Możliwość zakupienia wyposażenia łazienki w rozsądnych cenach umożliwia każdemu wyposażenie jej w praktyczne, trwałe i eleganckie meble łazienkowe, armaturę i akcesoria.

Płytki czy farba na ścianę?

Płytki to najbardziej praktyczne rozwiązanie do łazienki, nie tylko na ściany, ale także na podłogi. Twarde, odporne na wilgoć i estetyczne płytki łazienkowe oraz ścienne można kupić w cenach, które umożliwiają tanie wykończenie nawet dużej powierzchni. Nie brakuje na rynku również luksusowych płytek ściennych sprowadzanych z Włoch czy Hiszpanii, krajów kojarzonych z wysokiej jakości marmurem czy z pokaźnymi mozaikami. Kto nie przepada za chłodem płytek, może zdecydować się na inne rozwiązanie. Kompromisem często są płytki na podłodze oraz do połowy ściany lub tylko w tych miejscach, w których ściana najbardziej narażona jest na zmoczenie. Resztę łazienki można ozdobić tapetą wodoodporną albo farbą specjalistyczną, stworzoną z myślą o wilgotnych pomieszczeniach. Podłogi można też wyłożyć wodoodpornymi panelami winylowymi albo drewnem egzotycznym. Wybór zależy tylko od pomysłu na łazienkę oraz zasobności portfela inwestora.

Może Cię zainteresować: Gdzie kupić dobrej jakości dywany w Lublinie?

Kabina prysznicowa czy wanna?

Odkąd mamy wybór między wanną a prysznicem, toczą się zaciekłe spory pomiędzy miłośnikami długich kąpieli w pianie i tymi, którzy cenią ekonomiczny i szybki prysznic. Jednak możliwości dzisiaj jest znacznie więcej. Głęboki brodzik prysznicowy może być namiastką wanny a deszczownica i parawan w wannie umożliwiają wzięcie szybkiego prysznica. Osoba, która urządza łazienkę, nie musi godzić się na mało satysfakcjonujące kompromisy. Współczesne urządzenia sanitarne pozwalają na wygodne umycie całego ciała. Wielu producentów wyposażenia do łazienek proponuje kabiny prysznicowe, wanny, umywalki, toalety, ale także wygodne i praktyczne bidety, które coraz częściej pojawiają się w polskich łazienkach. Warto rozważyć zakup całego, kompletnego wyposażenia, by każdy domownik mógł korzystać z łazienki w dowolny, wybrany sposób. Urządzenia sanitarne dostępne są nie tylko w różnych rozmiarach i kształtach, ale także w innych, niż biały, kolorach. Zwłaszcza misy umywalek można kupić w wersjach, które sprawią, że osoby korzystające z łazienki za każdym razem będą oczarowane designem wnętrza.

Meble do łazienki

Meble łazienkowe to specjalistyczne produkty, które stworzone zostały z myślą o wnętrzu wilgotnym. W łazience nie sposób nie zachlapać blatu czy drzwiczek mebli, ponadto poziom wilgoci powietrza może zmieniać się wielokrotnie w ciągu dnia. Dlatego nie kupuj nawet najpiękniejszej komody, jeśli nie jest ona przeznaczona właśnie do łazienki. Meble łazienkowe, zarówno te z litego drewna, jak i modele w okleinie, muszą znieść warunki, które panują w tym pomieszczeniu. Ponadto łazienka jest często niewielka, ciasna, a trzeba pomieścić w niej kosmetyki, ręczniki i domową chemię. Wybieraj zestawy łazienkowe, w których schowasz wszystko, co niezbędne do higieny ciała i dbania o dom. Zwróć uwagę na renomę producenta i na to, czy meble faktycznie dostosowane są do tego, by przez lata znosiły zmoczenie, zmienne temperatury i działanie chemii zawartej w kosmetykach.

Sprawdź ofertę mebli do łazienki w Lublinie: https://gala.com.pl/category/produkty/lazienki/

Akcesoria łazienkowe

Akcesoria łazienkowe są jak wisienka na torcie — mogą znacząco poprawić wygląd wnętrza, pod warunkiem, że będą dobrej jakości i estetyczne. Wybierając akcesoria łazienkowe, nie zapomnij o ręcznikach kąpielowych i ręczniczkach do rąk, o dywanikach, które dobrze wchłaniają wilgoć oraz o wszelkich kubeczkach, pojemnikach i koszykach do przechowywania kosmetyków i chemii domowej. Uporządkowane wnętrze to ogromny atut łazienki oraz pewność, że przy porannym pośpiechu wszystko znajdziemy na swoim miejscu.

Dodaj ogłoszenie