Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław [relacja z meczu]

Mariusz Kruczek
Śląsk - Jagiellonia
Śląsk - Jagiellonia Robert Przybył
8 marca wojskowi zremisowali 1:1 w zaległym pojedynku 16. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Sędzia swoją kontrowersyjną decyzją w 60. minucie odebrał zwycięstwo drużynie z Wrocławia. Zobacz zdjęcia z meczu.

Śląsk Wrocław w ostatnim meczu bezbramkowo zremisował z Cracovią (Zobacz: Śląsk Wrocław - Cracovia Kraków [relacja z meczu]). Podobnie jak Jagiellonia z GKSem Bełchatów. Obie drużyny we wtorkowym meczu potrzebują zwycięstwa. Jagiellonia chce odzyskać fotel lidera, który straciła po ostatniej kolejce. Śląsk musi oddalić się ze strefy spadkowej.

Do meczu ze Śląskiem żółto-czerwoni przystąpią bez środkowego obrońcy Thiago Cionka, który pauzuje za kartki. W meczu nie będzie mógł wystąpić Vuk Sotirovic, który do niedawna grał w Śląsku. W umowie między klubami zastrzeżono, że serbski napastnik nie zagra przeciwko drużynie z Oporowskiej.

Jagiellonia w tym sezonie jeszcze nie przegrała na swoim stadionie. Śląsk nie odniósł porażki pod wodzą Lenczyka. Zapowiada się emocjonujący mecz. Kibice Śląska liczą na pierwsze brami w rundzie wiosennej i zwycięstwo wojskowych.

Mecz o godz. 18.15. Relację na bieżąco będziemy publikować w tym artykule.

RELACJA Z MECZU:

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław

1:1 (0:1)

Frankowski 61' k, Kaźmierczak 38'

Składy:

Jagiellonia Białystok: Sandomierski, Norambuena, Skerla, Kijanskas, Pejovic, Kupisz, Hermes, Grzyb, Essomba, Burkhardt, Frankowski
Trener
: Michał Probierz

Śląsk Wrocław: Kelemen, Socha, Celeban, Fojut, Pawelec, Sobota, Sztylka, Kaźmierczak, Mila, Ćwielong, Ł. Gikiewicz
Trener: Orest Lenczyk

Sędziuje: Robert Małek (Zabrze)

Pierwsza połowa

W ciągu pierwszych pięciu minut przewagę osiąga Jagiellonia Białystok. Groźne akcje pod bramką Kelemena. Do piłki wstrzelonej w pole karne przez Kupisza nie dochodzi Frankowski i Grzyb. W następnej akcji Grzyb próbuje się zrehabilitować strzałem z dystansu, ale bramkarz Śląska jest na posterunku.

Pierwsza groźna akcja Śląska. Ćwielong wbiega w pole karne, ale strzela ponad bramką Sandomierskiego.

W 12. minucie groźna akcja Soboty, który dośrodkował z prawej strony boiska. Mila skierował piłkę ponad poprzeczką. Jarosław Fajut za faul na Grzybie oraz Łukasz Gikiewicz za nieprzepisowe zatrzymanie Pejovicia otrzymali żółte kartki.

Jagiellonia ciągle w natarciu, ale Śląsk odpowiada dobrymi kontrami. Po dośrodkowaniu Mili w 15. minucie piąstkował Sandomierski. W 19. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Sobota, ale stracił piłkę po dryblingu.

Groźne akcje Pejovicia i Burkhardta pod bramką Kelemena. Po jednym z dośrodkowań Pejovicia piłka odbija się od Sochy i kiedy się wydawało, że zatrzepocze w bramce Śląska, Kelemen wyciągnął się jak długi i złapał futbolówkę. Kibice z Wrocławia odetchnęli z ulgą. W 28. minucie nadal bezbramkowy remis.

Dobra postawa Fajuta, który przerywa akcje Jagiellonii. Śląsk odpowiada kontrami i dośrodkowaniami Sebastiana Mili. Brakuje jednak wykończenia akcji.

W 35. minucie Przemysław Kaźmierczak strzela z 40 metrów, myli się tylko o metr.

W 38. minucie Ćwielong podaje do Kaźmierczaka, który strzałem zza pola karnego pokonuje Sandomierskiego. Śląsk prowadzi 1:0. Po zdobyciu bramki to drużyna z Wrocławia dominuje na boisku.

W 43. Ćwielong myli się o kilka centymetrów, a mogło być już 2:0. W doliczonym czasie gry, znowu Ćwielong wystawia piłkę Mili, który uderza z pierwszej piłki, ale strzela obok bramki.

Druga połowa

Zmiana w Jagiellonii. Seratic wchodzi za Esoombe. Na samym początku drugiej części spotkania trzeci piłkarz WKSu zobaczył żółtą kartkę. Sobota został ukarany za niesportowe zachowanie. Wyrzucił piłkę po gwizdku sędziego.

W 50. minucie dobry rajd Mili, ale akcje przerywają gospodarze. W drugiej połowie role się odwróciły. Śląsk w ofensywie, a Jagiellonia kontratakuje.

W 62. minucie Jagiellonia otrzymuje sędziowski prezent. Po starciu Pawelca i Kupisza główny arbiter nie zauważył przewinienia. Po interwencji bocznego sędziego, Małek wskazuje na jedenastkę. Do piłki podchodzi Frankowski, który pewnie wykorzystuje karnego. Jagiellonia - Śląsk 1:1.

Po bramce Jagiellonia w natarciu. Seria rzutów rożnych dla drużyny z Białegostoku, ale na szczęście Kelemen oraz obrońcy Śląska przerywają akcje gospodarzy. Rzut karny podciął skrzydła drużynie z Wrocławia.

W 66. minucie Orest Lenczyk decyduje się na zmianę. Jezierski wchodzi za Gikiewicza. W 69. minucie zmiana w Jagiellonii Lato zastępuje Burkhardta. W 70. Gancarczyk wchodzi za Ćwielonga w Śląsku.

Kilka dobrych sytuacji Śląska. W 71. minucie ładne uderzenie Soboty z pola karnego, ale skutecznie interweniuje Sandomierski. W 73. minucie kolejna szansa bramkowa Soboty, ale szarżę z lewej strony boiska kończy Skerla. W 74. minucie dośrodkowanie Mili, po którym Kaźmierczak główkuje obok bramki Jagiellonii.

W 77. minucie żółtą kartkę zobaczył Kijanskas za faul na Jezierskim. Od 80. minuty Śląsk w natarciu. Dwa niecelne strzały Soboty.

W końcówce meczu za Sobotę wchodzi Diaz. Pierwszy kontakt z piłką i dobra okazja do zdobycia gola. Argentyńczyka dośrodkowuje, ale Gancarczyk nie zdążył do piłki.

W 86. minucie piłka meczowa dla Śląska. Celne dośrodkowanie Gancarczyka do Diaza. Ten uderza z siedmiu metrów głową, ale Sandomierski broni.

Na boisku w 86. minucie pojawia się Pawłowski, młody napastnik Jagiellonii wchodzi za zmęczonego Frankowskiego.

Śląsk szturmował w doliczonym czasie gry bramkę drużyny z Białegostoku, ale bezskutecznie. Mecz kończy się remisem.