Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inne miejsca, zmieniona szata graficzna. Wyszła kolejna, zupełnie nowa edycja planszówki Monopoly Wrocław [ZDJĘCIA]

Maciej Rajfur
Maciej Rajfur
Prezentacja pierwsze edycji wrocławskiej tej gry planszowej odbyła się w galerii Pasaż Grunwaldzki w 2016 roku.
Prezentacja pierwsze edycji wrocławskiej tej gry planszowej odbyła się w galerii Pasaż Grunwaldzki w 2016 roku. Paweł Relikowski
Panorama Racławicka, Most Tumski i Rędziński, Rynek czy Hala Stulecia. Miasto mostów i krasnali można… kupić w niecałą godzinę. To za sprawą reedycji planszówki Monopoly. Nowa wrocławska wersja właśnie trafiła na półki w sklepach.

Na nowej planszy znalazły się kultowe obiekty stolicy Dolnego Śląska takie jak: Ogród Botaniczny i Japoński, Narodowe Forum Muzyki czy Uniwersytet Wrocławski. Dzięki partnerom edycji można zawładnąć także drużyną futbolową Panthers Wrocław, Etno Cafe, Wroclaw Airport, Areną Tarczyński czy salonem Nawrot.

Do zdobycia również pięć legendarnych mostów Wrocławia. Najbardziej rozpoznawalny z nich – Most Tumski – to najsłynniejszy most zakochanych w Polsce. Miejsce, w którym tysiące par wyznało sobie miłość wieszając wspólnie kłódkę, a klucz wrzucając do rzeki. Na ponad 50 metrowym, stalowym konstrukcie, zakochani byli w stanie umieścić nieraz blisko 2 tony kłódek.

"Wrocław jest miastem niezwykłym, pełnym wyjątkowych i wartościowych miejsc, ludzi, a nawet krasnali. To niesamowite wrażenie spojrzeć na jego miniaturową wersję i w krótkim czasie odbyć podróż po jego najpiękniejszych zakątkach" - mówi Jan Jaźwiński, koordynator projektu Monopoly Wrocław.

Monopoly to gra, którą zna każdy. Przywędrowała z Ameryki, rozgrywana była miliony razy w ponad 100 krajach na całym świecie, a jej początki sięgają lat 30. ubiegłego wieku. Wychowało się na niej wielu światowej klasy biznesmenów i inwestorów. Inspiracją motywów były bajki, seriale, gry, a nawet zespoły czy drużyny piłkarskie i miasta. W Polsce zaszczytu swojej wersji doczekały się m.in. Gdańsk, Kraków, Katowice czy Poznań oraz Wrocław.

Pierwsza wrocławska edycja wyszła w 2016 roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Okraszona została specjalną szatą graficzną, unikatowymi banknotami, kartami szansy i kasy społecznej wzbogaconymi miejscowymi smaczkami. To prawdziwa gratka dla mieszkańców i kolekcjonerów. Tak jest i teraz w przypadku reedycji. Wydanie z 2022 roku to zupełnie nowy projekt i odpowiedź na sugestie mieszkańców. Zmieniona szata graficzna, nowe pola na planszy, nowe karty szansy i kasy społecznej.

"Przenoszenie Wrocławia na planszę było trudnym, ale też niezmiernie satysfakcjonującym wyzwaniem" – kontynuuje Jan Jaźwiński. - "Tu jest tyle wyjątkowych miejsc, że niemożliwym było umieszczenie ich wszystkich w grze. Staraliśmy się jednak tak dobrać elementy, aby odwzorować jego duszę i charakter oraz dać graczom poczucie, że poruszają się w dobrze znanym im środowisku".

Zobaczcie zdjęcia:

od 12 latprzemoc
Wideo

Akcja cyberpolicji z Gdańska: podejrzani oszukali 300 osób

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto