Indywidualne mistrzostwa naszego województwa w pływaniu. Na starcie aż 268 zawodników! [zdjęcia]

online
W sobotę, 21 stycznia 2017 roku na Pływalni RSC w Rypinie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Pływaniu. Są to jedne z ważniejszych zawodów pływackich w naszym województwie i stanowią wyzwanie dla wielu klubów pływackich.

Gminę Nakło na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego reprezentowali zawodnicy UKS Krzywousty, który do Rypina udał się w 22 osobowym składzie. Zawody podzielone były na dwa bloki, w których pływacy mieli prawo startu w dwóch konkurencjach. Pływackie Mistrzostwa rozegrane zostały w 4 kategoriach wiekowych, a do startu zgłosiło się 268 zawodników z 20 klubów województwa Kujawsko – Pomorskiego. Wszystkie konkurencje były bardzo silnie obsadzone o czym świadczą osiągnięte rezultaty.

W pierwszym bloku zawodów nasi pływacy startowali na dystansie 100 m stylem zmiennym, 100 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym, 200 m stylem klasycznym oraz 50 m stylem dowolnym. W tej części zawodów najlepiej poradzili sobie Dominik Szcześniak w kategorii 2004-2005 w starcie na dystansie 100 m stylem grzbietowym uzyskał wynik 1:23,48 i zajął szóste miejsce a w swoim roczniku wyścig wygrał.

Agnieszka Bala w wyścigu na 50 m stylem klasycznym z wynikiem 47,61 zajęła dziewiąte miejsce a w swojej kategorii wiekowej była trzecia. Równie dobrze w stylu klasycznym na dystansie 50 m spisali się Nicolas Łusiak, który z czasem 49,90 zajął ósme miejsce oraz Kacper Koszny, który z czasem 46,98 był dziesiąty. W wyścigach na 100 m stylem zmiennym w pierwszej dziesiątce byli również Jakub Tomyślak, Mikołaj Ziomek oraz Martyna Pater. Maciej Szpara na 100 m stylem motylkowym (1:33,41) zajął siódme miejsce a Jakub Tomyślak na dystansie 200 m stylem klasycznym z czasem 3:18,63 był piaty.

Po pierwszym bloku zawodów nastąpiła przerwa na posiłek regeneracyjny. Zawodnicy dzięki sprawnej i świetnej organizacji imprezy w przerwie zjedli wspólny obiad i mieli wystarczająco dużo czasu na odzyskanie sił i podjęcie wyzwania w bloku drugim zawodów. Ta część rozpoczęła się o godz. 15.00 wyścigiem na 50 m stylem grzbietowym następnie 200 m stylem grzbietowym, 200 m stylem zmiennym, 100 m stylem klasycznym, 50 m stylem motylkowym, 200 m stylem motylkowym, 100 m stylem dowolnym i na koniec wyścigi sztafet. W tej części zawodów Dominik Szcześniak na dystansie 50 m stylem grzbietowym ustanowił swój kolejny rekord życiowy i z czasem 39,38 zajął dziesiąte miejsce a w swojej kategorii wiekowej był trzeci. Równie udany start Dominik zaliczył na 50 m stylem motylkowym zajmując z czasem 39,70 dziewiąte miejsce. W stylu klasycznym na dystansie 100 m z czasem 1:45,30 Kacper Koszny zajął ósme miejsce a w swojej kategorii wiekowej był trzeci. Na tym dystansie w pierwszej dziesiątce uplasowali się również Nicolas Łusiak, Fabian Rosenau, Agnieszka Bala i Igor Ignasiak.

W naszej ocenie były to bardzo udane Mistrzostwa, w których zawodnicy ustanowili wiele rekordów życiowych a wyniki w końcowej klasyfikacji w pierwszej dziesiątce odbieramy jako duży sukces. Część pływaków zdobyła by medale, gdyby konkurencje były w ich kategoriach wiekowych. Pozostający po zawodach sportowy niedosyt pozwala pozytywnie myśleć o przyszłości nakielskiego klubu pływackiego i sportowej karierze jego zawodników.