Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa PARALELE/ Elżbieta Woźniewska

  Galeria Miejska we Wrocławiu

  Galeria Miejska we Wrocławiu
  Wrocław, ul. Kiełbaśnicza/28, +48 71 344 67 20

  10:00 Od 12.02.2020 do 29.02.2020

  • Wstęp wolny

  PARALELE/ Elżbieta Woźniewska
  malarstwo, książka artystyczna, obiekty i animacje
  24 stycznia – 29 luty 2020
  wstęp wolny


  Od 24 stycznia do 29 lutego wnętrza Galerii Miejskiej we Wrocławiu wypełnią dzieła Elżbiety Woźniewskiej. To zaszyfrowane w barwnych znakach symbole, ktore pozostawiają widzowi pole do interpretacyjnych szaleństw.

  Na wystawę PARALELE/ Elżbieta Woźniewska złoży się ponad sto prac. Będą to przede wszystkim kryptogramy (ukryte znaki), czyli obrazy i obiekty malarskie inspirowane m.in. hieroglifami. Dzieła zostały wykonane autorską techniką łączącą biały, marmurowy (lub kwarcowy) piasek z farbą (olejną, poźniej zmienioną na akrylową).

  Na wystawę złożą się rownież prace noszące znamiona osobistych przeżyć artystki (powrot do głębokiej wiary), realizacje nawiązujące do ważnych wydarzeń (atak terrorystyczny na World Trade Center), a także unikatowe książki artystyczne inspirowane mitologią.

  Kuratorem wystawy jest Mirosław Jasiński.

  Więcej informacji na www.galeriamiejska.pl

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Pokaż się w stroju krasnala z gitarą!

  Pokaż się w stroju krasnala z gitarą!