Wybierz region

Wybierz miasto

  Warsztaty teatralne i dramatopisarskie w DSW.

  materiały prasowe DSW

  Dolnośląska Szkoła Wyższa
  Wrocław, ul. Strzegomska/55, +48 71 356 15 00

  13:00 Od 27.01.2020 do 31.03.2020

  • Wstęp wolny

  Jesteś osobą kreatywną, lubisz pisać i tworzyć, a może chciałbyś sprobować swoich sił na scenie? Dolnośląska Szkoła Wyższa zaprasza na bezpłatne warsztaty dramatopisarskie i teatralne. Poprowadzą je Marzena Sadocha i Monika Taras.

  Warsztaty dramatopisarskie
  Na warsztatach dramatopisarskich będzie można zdobyć umiejętność napisania krotkiej formy teatralnej. Uczestnicy stworzą własny fragment monologu, ktory stanie się częścią dramatu napisanego przez grupę.

  Marzena Sadocha to dramatopisarka, reżyserka, była dramaturżka Teatru Polskiego we Wrocławiu, wykładowczyni i doktorantka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Dwukrotna Stypendystka MKiDN i stypendystka ZAiKS. Autorka programu warsztatow dramatopisarskich prowadzonych w Teatrze Polskim we Wrocławiu, na specjalności creative writing na dziennikarstwie UWr i OKiS we Wrocławiu. Jej dramaty drukowały „Dialog”, „Notatnik Teatralny” i „Opcje”.

  Warsztaty teatralne
  Uczestnicy warsztatow teatralnych w pierwszej części zapoznają się z podstawowymi technikami aktorskimi. W drugiej części przygotują spektakl na bazie scenariusza powstałego podczas warsztatow dramatopisarskich. Podczas spotkań zapoznają się z procesem tworzenia spektaklu, poznają elementy gry aktorskiej, elementy technik teatru improwizacji i obrazu, wybrane techniki ruchu scenicznego.

  Prowadząca warsztaty teatralne dr Monika Taras to wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, reżyser i od kilku lat prowadząca Akademicki Teatr Aula DSW. Teatr Aula pod opieką Moniki Taras wystawił kilka spektakli, m.in. „Pięć obrazow z szafy. Ciąg dalszy bajki” z wykorzystaniem fragmentow tekstow dramatycznych (W. Gombrowicza, T. Rożewicza, J. Baldwina), ktorego ramę fabularną stanowi tekst Roberta Fulghuma oraz „Agencja skutecznej pomocy” inspirowany tekstem Charlesa Bukowskiego „Odmożdżarka”, a także spektakl w konwencji czarnego teatru pt." W jednym kierunku".

  Warsztaty są bezpłatne, będą trwały od końca stycznia do marca. Proby teatralne odbędą się po ustaleniu z grupami terminow – w sumie 40 godzin zajęć.

  INFORMACJE/ZAPISY
  e-mail: biuro.projektow@dsw.edu.pl, tel. 71 356 15 28. Więcej informacji na stronach dsw.edu.pl/aktualnosci

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Pokaż się w stroju krasnala z gitarą!

  Pokaż się w stroju krasnala z gitarą!