Impel Wrocław pokonał 3:1 Developres

Alicja Sumarowska
Developres SkyRes Rzeszów - Impel Wrocław 1:3
Developres SkyRes Rzeszów - Impel Wrocław 1:3 Impel Wrocław
Impel Wrocław pokonał na wyjeździe Developres SkyRes Rzeszów 3:1. Był to udany debiut Jacka Grabowskiego w roli szkoleniowca zespołu.

Mecz Impel Wrocław Developres SkyRes Rzeszów łatwy nie był. Pierwszego seta z romachem wygrały gospodynie spotkania. Początek drugiego setu również był świetny w wykonaniu rzeszowianek, ale zmiany na boisku w składzie Impelu przyniosły dobry skutek. Po wejściu do gry Karoliny Piśli i Andrei Kossanyiovej wrocławianki doprowadziły do remisu 13:13. Później były w kiepskij sytuacji przegrywając 17:24, ale udało im się doprowadzić do gry na przewagi i wygranej do 26. Duża w tym zasługa Agnieszki Kąkolewskiej, która stworzyła „ścianę nie do przejścia” dla rzeszowskich atakujących. Seta zakończyła również wrocławska środkowa – tym razem asem serwisowym.

W trzecim secie dobrze grę rozpoczęły zawodniczki z Rzeszowa, ale Impelki nie dały im wygrać. Czwarty set kontrolowały wrocławianki ostatecznie wygrywając spotkanie 3:1. \

Najbliższy mecz Impelki rozegrają ponownie na wyjeździe. W ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń zmierzą się z Dresdner S.C. Mecz już 20 stycznia o 19:00. Transmisja na sportowych kanałach telewizji Polsat.

Developres SkyRes Rzeszów - Impel Wrocław 1:3 (25:22, 26:28, 21:25; 16:25)

Developres SkyRes Rzeszów: Otasević (4), Kapturska (21), Hawryła (12), Raczyńska (3), Boncheva (2), Skiba (11), Borek (L) oraz Cabajewska (3), Warzocha, Głaz (6), Jagodzińska (2), Wańczyk

Impel Wrocław: Ptak (8), Kąkolewska (15), Kaczor (18), Hildebrand (13), Radecka (6), Costagrande (10), Sawicka (L)(1) oraz Kossanyiova (3), Piśla, Gryka
MVP spotkania: Joanna Kaczor