Historyczny awans Hewitta

(SKI)
Tenis Australijczyk Lleyton Hewitt (3.) będzie rywalem Rosjanina Marata Safina (nr 4.) w niedzielnym finale wielkoszlemowego Australian Open. Hewitt pokonał 3:6, 7:6 (7-3), 7:6 (7-4), 6:1 Amerykanina Andy'ego ...

Tenis
Australijczyk Lleyton Hewitt (3.) będzie rywalem Rosjanina Marata Safina (nr 4.) w niedzielnym finale wielkoszlemowego Australian Open. Hewitt pokonał 3:6, 7:6 (7-3), 7:6 (7-4), 6:1 Amerykanina Andy'ego Roddicka (2.).

Hewitt, choć ma na swoim koncie zwycięstwa w innych turniejach wielkoszlemowych, w Melbourne dotąd awansował najwyżej do IV rundy. Zresztą od 1988 roku, gdy turniej wygrał Pat Cash, Australiczycy nie mieli zawodnika ani zawodniczki, którzy przebiliby się do finałów w grach pojedynczych. Zatem wyczyn Hewitta jest historyczny. W półfinale, który trwał 2 godziny i 54 minuty, Roddick stawiał opór przez trzy sety. Tie-breaki Australijczyk wygrywał dzięki ryzykownym minięciom. W decydującej, czwartej partii jego rywal niespodziewanie odpuścił, pozwolił na przełamanie serwisu, co było kluczem do gładkiej wygranej Hewitta.

Finał gry podwójnej kobiet: S. Kuzniecowa, A. Molik (6.) - L. Davenport, C. Morariu (15.) 6:3, 6:4.