Gwardzistki wycięły Rumianki w Orbicie 3:0 [foto]

myslidar
myslidar
Impel Gwardia Wrocław pokonała Wybrzeże TPS Rumia 3:0
Impel Gwardia Wrocław pokonała Wybrzeże TPS Rumia 3:0 Miłosz Karolczyk (karolczyk.info)
Siatkarki Impel Gwardii Wrocław 15 marca łatwo poradziły sobie z najsłabszą drużyną PlusLigi Kobiet.

Artykuł bierze udział w konkursie "Tym żyje miasto"dla dziennikarzy obywatelskich. Wy też możecie sprawdzić swoje siły i wygrać pieniądze.

Gwardzistki nie rozczarowały kibiców i 15 marca w Orbicie łatwo ograły ostatnie w tabeli Wybrzeże TPS Rumia. W pierwszym secie zdobyły ponad dwa razy więcej punktów niż przyjezdne. W drugiej odsłonie zawodniczki z Rumii walczyły równo z Gwardią do połowy seta, a później wrocławianki odskoczyły.

Najbardziej wyrównany był ostatni set, gdy pod koniec partii gospodynie przegrywały dwoma punktami. Udało się jednak wyrównać i przechylić szalę zwycięstwa na wrocławską stronę.

Zwycięstwo nad ekipą z Rumii dało podopiecznym Rafała Błaszczyka cenne trzy punkty, które pozwoliły wyprzedzić w tabeli PlusLigi Kobiet zespół mistrzyń Polski, Aluprof Bielsko-Biała.

Najlepszą zawodniczką meczu (MVP) wybrana została Katarzyna Mroczkowska. W następnej kolejce, 19 marca, Gwardzistki zagrają na wyjeździe ze Stala Mielec.