Gwardia Wrocław zagra w Final Four Challenge Cup

Wrocławianki zrewanżowały się w Mińsku tamtejszej Minczance za porażkę w Orbicie. Tym razem wygrały w czterosetowym spotkaniu. Ostatnio w lidze nie idzie Gwardii Wrocław za dobrze, ale w europejskich pucharach pozytywnie zaskakują.

Gwardzistki przegrały pierwszy mecz z Białorusinkami 3:2. Wynik zapowiadał bardzo trudne zadanie na drodze do awansu. Jednak wrocławianki dały sobie radę. Pierwszego seta wygrały sześcioma oczkami, w drugim minimalnie lepsze były gospodynie (25:23). Kolejna odsłona to znów dobra gra Gwardii i zwycięstwo 20:25.

Ostatni set był bardzo wyrównany. Początkowo sześcioma punktami prowadziły wrocławianki, potem zrobiło się po 18. W końcówce Białorusinki wyszły na prowadzenie, ale zawodniczki Rafała Błaszczyka nie dały się ograć i zakończyły set wynikiem 26:24.

Wrocławianki jako pierwsze z rozgrywek Challenge Cup weszły do finałowej czwórki. Pozostałe mecze zostaną rozegrane 24 lutego i wtedy Gwardzistki poznają swoje rywalki. Niewykluczone, że finał pucharu 20-21 marca rozegrany zostanie we Wrocławiu.

Po wyeliminowaniu z Pucharu CEV przez Rabitę Baku wrocławianki zagrały w 1/16 Challenge Cup. Pokonały kolejno azerski Lokomotiv Baku (3:1 i 2:3), szwajcarski Kanti Schaffhausen (3:1 i 3:0) oraz Minchankę Mińsk (2:3 i 3:1). Teraz zmierzą się prawdopodobnie z Galatasaray Istambul (wygrało pierwszy mecz 3:0), Drezno SC (wygrało pierwszy mecz 3:0) i kimś z pary Panathinaikos Ateny - Asterix Kieldrecht (w pierwszym spotkaniu było 3:2).