Gwardia Wrocław wygrała z MKS Dąbrową Górniczą [foto]

quercus
quercus
Gwardzistki zafundowały wrocławskim kibicom siatkówki dreszczowiec z happy endem. Udało im się rozpocząć rundę rewanżową PlusLigi Kobiet od zwycięstwa.

Wrocławianki nie były faworytkami spotkania, choć zapowiadało się wyrównane spotkanie. Pierwszy set należał do przyjezdnych, które kontrolowały grę i nie dały gospodyniom szans na nawiązanie wyrównanej walki i wygrały 25:18.

W pierwszym secie gwardzistki łatwo oddały pole przyjezdnym

Sytuacja na boisku nie zmieniła się w kolejnej partii. Na pierwszą przerwę techniczną siatkarki z Dąbrowy schodziły z dwupunktowym prowadzeniem. Przed druga przerwą wrocławianki popełniły cztery proste błędy i nie zdołały dogonić MKS-u. Przyjezdne świetnie grały w obronie i skutecznie blokowały ataki gwardzistek. set zakończył się wynikiem 25:16 dla gości.

Przyjezdne rozluźniły się, co wykorzystały zmobilizowane przez wrocławską publiczność i trenera gospodynie. Prowadziły od początku do końca tego seta. Przebudziły się Bogumiła Barańska i Zuzanna Efimienko. Wrocławianki wygrąły seta 25:19.

Dąbrowianki solidnie grały na siatce

Czwarta odsłona zaczęła się od błędów gospodyń, ale czas wzięty przez trenera Błaszczyka pomógł i gwardzistki przestały się mylić. Na druga przerwę techniczną schodziły z punktową stratą. Przełamanie wyniku nastąpiło dzięki świetnej grze naszej środkowej, Zuzanna Efimienko najpierw zdobyła punkty blokiem, potem z zagrywki. Dobrą zmianę Monice Czypiruk dała Marta Czerwińska. Gwardzistki wygrały 25:20.

Tie-break był najbardziej wyrównaną częścią meczu. Gospodynie skutecznie atakowały, ale również popełniały dużo błędów. Mecz zakończyła Czerwińska, punktując na 18:16 dla wrocławianek.

MVP  spotkania została Bogumiła Barańska, która zdobyła 22 punkty i odbierała najlepiej ze wszystkich zawodniczek.

Udało się...

IMPEL Gwardia Wrocław – ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza 3-2 (18:25, 16:25, 25:19, 25:20, 18:16)

IMPEL Gwardia: Mroczkowska, Wołosz, Barańska, Czypiruk, Efimienko, Szafraniec, Krzos (L) oraz Sobolska, Czerwińska, Jagiełło, Owczynnikowa.

ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza: Pura, Liniarska, Szczurek, Sieczka, Lis, Haładyn, Tkaczewska (L) oraz Wilczyńska, Sadowska, Walawender, Śliwa.