Grajcie w szachy

Michał Karpiński

WROCŁAW - Idźcie k.... grać w szachy, jak nie potraficie wygrać z takimi cieniasami - krzyczał do schodzących z boiska piłkarzy Stali Stalowa Wola ich trener Czesław Palik. Jego podopieczni przegrali w sobotę na Oporowskiej ze Śląskiem 0:1.

Trener gości był wściekły. Szkoleniowcy zazwyczaj wylewają swoje żale już w szatni, Palik jednak zachował się inaczej i tuż po meczu stojąc na boisku opierniczał swoich piłkarzy w słowach nie nadających się do publikacji. - Idźcie teraz do szatni napier... głowami w ściany - krzyczał. Jego zawodnicy nie reagowali, tylko ze spuszczonymi głowami schodzili z murawy.
Opiekun stalówki pewnie nie byłby tak wściekły, gdyby nie sytuacja z 90 minuty. Wtedy to błędzie wrocławskiej obrony kapitan gości - Krystian Lebioda z trzech metrów, mając przed sobą tylko Tomasza Gruszkę, z całej siły trafił w... poprzeczkę. Cały stadion odetchnął, a po chwili sędzia zakończył spotkanie i Śląsk zainkasował trzy punkty. Jedyną bramkę zdobył w 51 minucie strzałem z rzutu wolnego Marcin Wojciechowski, który wrócił do wyjściowej jedenastki WKS-u po problemach zdrowotnych. Samo spotkanie stało na bardzo słabym poziomie. W pierwszej połowie nie działo się praktycznie nic. Wrocławianie grali ospale, a na boisku wyróżniał się wszędobylski 36-letni gracz Stali Mieczysław Ożóg. Pod koniec pierwszej odsłony nieszczęście spotkało Rafała Naskręta, który rozerwał torebkę stawu skokowego. W drugiej części gry wrocławianie grali już przyzwoicie i to wystarczyło do wygranej. Na wyróżnienie zasłużyli Krzysztof Ostrowski i wspomniany wcześniej strzelec jedynego gola.