Górnik lepszy od Miedzi

(ZJ)
POLKOWICE Piłkarze Górnika Polkowice pokonali w meczu spranigowym Miedź Legnica 4:2 (0:1), choć przegrywali już 0:2. Gole dla polkowiczan strzelali S. Kułyk (63), T. Salamoński (65), J. Kacprzak (66), T.

POLKOWICE

Piłkarze Górnika Polkowice pokonali w meczu spranigowym Miedź Legnica 4:2 (0:1), choć przegrywali już 0:2. Gole dla polkowiczan strzelali S. Kułyk (63), T. Salamoński (65), J. Kacprzak (66), T. Moskal (71-k.) oraz M. Robak (45), P. Halkowicz (53). Spotkanie oglądało ponad 500 kibiców, którzy oprócz oglądania piłkarzy zbierali jednocześnie podpisy pod petycją do burmistrza Polkowic domagająca się natychmiastowej modernizacji stadionu w kontekście szturmu na 1 ligę.

Z wyniku mogli być zadowoleni, ale na pewno zmartwiła ich kontuzja bramkarza Jacka Banaszyńskiego. W 67 minucie zastąpił go grający w I połowie Jacek Kikowski, którego w trybie awaryjnym trzeba było ściągać spod prysznica. Być może w kolejnych sparingach Górnika zaprezentują się Piotr Cetnarowicz (Górnik Łęczna), Jacek Maciorowski (były gracz Śląska), Dariusz Solnica i Sebastian Nowak (Legia Warszawa), którzy zgłosili akces do tego klubu. We wtorek Miedź zagra z Zagłębiem Lubin. Skład Górnika: Kikowski (45 Banaszyński 67 Kikowski) - Żyluk Nowakowski (46 Seb. Gorząd), Adamski, (55 Lipiński), Szymański (46 Szostak) - Szewczyk (46 Kacprzak), Cackowski (75 Malawski), Jeziorny (46 Salamoński), Sł.Gorząd (46 Majewski) - Jasiński (46 Moskal), Kułyk. Skład Miedzi: Szymański - Murat (66 Szczukiewicz), Dymkowski, Połubiński (46 Iwan), Kotlarski (46 Pietrzak) -Majka (66 Madera), Robak, Łacina, Kupis - Akacki, Halkowicz.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia