Godne pożegnanie

Michał Karpiński
I liga Stokłosa poprowadził Górnika do zwycięstwa Wałbrzyszanie pewnie pokonali Siarkę Tarnobrzeg. O losach meczu przesądziła udana pierwsza kwarta, w której Górnik wypracował 12-punktową przewagę To było ...

I liga Stokłosa poprowadził Górnika do zwycięstwa

To było prawdziwie profesjonale podejście. Marcin Stokłosa, już dogadany z grającą w ekstraklasie Unią, tuż przed podpisaniem kontraktu z tarnowianami zagrał po raz ostatni w barwach Górnika.
I mimo, że myślami mógł być już w nowym zespole, to w Tarnobrzegu rozegrał świetne spotkanie. W ciągu 35 minut rzucił 15 punktów, zaliczył aż 10 asyst i 4 zbiórki, czym walnie przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu.
Stokłosa zastąpi w Unii Tarnów zwolnionego przed kilkoma dniami Marko Cirovicia. Kto wie, czy odejście rozgrywającego nie zmusi do powrotu na parkiet Andrzeja Adamka, który zdecydował niedawno o poświęceniu się tylko i wyłącznie pracy szkoleniowej.
W Tarnobrzegu jego podopieczni zapewnili sobie wygraną dzięki dobrej postawie w I kwarcie. Potem już tylko kontrolowali przebieg gry, pozwalając rywalowi tylko na niewielkie zmniejszanie przewagi.
Dodajmy, że w pierwszym meczu obu drużyn, na inaugurację sezonu, wałbrzyszanie wygrali tylko 73:72. •