Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Filmowy Klub Seniorów w DCF-ie zaprasza we wtorki (REPERTUAR)

AS
Janusz Wójtowicz / Polska Press Grupa
Dolnośląskie Centrum Filmowe od kilku lat organizuje cykl seansów dla seniorów. Na wrzesień zaplanowano projekcje dobrych amerykańskich filmów.

We wrześniu seniorzy zobaczą filmy w cyklu "Nowe kino amerykańskie". 1 września odbyła się projekcja "Drogi do zapomnienia" w reżyserii Jonathana Teplitzky'ego. Na kolejne wtorki zaplanowano równie ciekawe filmy.

Filmowy Klub Seniorów (REPERTUAR)

8. września - UCIEKINIER, reż. JEFF NICHOLS – 2012 – 130'

15. września - ARTYSTA, reż. MICHAEL HAZANAVICIUS – 2011 – 100'

22. września - WIELKIE OCZY, reż. TIM BURTON – 2014 – 105'

29. września - PORADNIK POZYTYWNEGO MYŚLENIA, reż. DAVID O. RUSSELL – 2012 – 122'

Wszystkie projekcje rozpoczynają się o godz. 12:00. Bilety kosztują 10 zł.

Opisy filmów:

UCIEKINIER
Dwóch chłopców, mieszkających wraz z rodzinami w zakolu rzeki Missisipi, znajduje zawieszoną na drzewie łódź, którą zamieszkuje tajemniczy człowiek – może włóczęga, a może ścigany przez mściwego biznesmena poczciwiec z talentem do wikłania się w tarapaty. I tu zaczyna się dla wszystkich skomplikowana intryga. Jest tu i poruszająca opowieść inicjacyjna, i romans, i wielka pochwała męskiej przyjaźni, a także element westernowy z obowiązkową strzelaniną w finale. Nietrudno dostrzec też w „Uciekinierze” tęsknotę za starymi dobrymi wartościami.

ARTYSTA
Laureat Oskara – „Artysta” przenosi nas do momentu, kiedy rodziło się kino dźwiękowe. Zawarto w nim o wiele więcej niż zwykłą historię wzlotu i upadku aktora, który nie potrafił znaleźć się w tej nowej rzeczywistości. To także wzruszający romans i wspaniale pokazany ważny fragment historii kina. Czarno-białe kadry zostały tu po mistrzowsku wystylizowane. „Artysta” to przede wszystkim hołd złożony filmowej tradycji i jej twórcom, a ponadto – wyśmienita, inteligenta rozrywka.

WIELKIE OCZY
Walter Keane uważa się za wielkiego artystę, staje się celebrytą i gwiazdą talk-show, słynie dzięki serii portretów dzieci o ogromnych oczach. Reprodukcje jego dzieł sprzedawały się wspaniale, a ich rzekomy autor stał się częstym gościem programów telewizyjnych. Prawdziwą autorką obrazów jest jednak jego żona Margaret, której przekonania religijne kazały jej położyć kres kłamstwu i ujawnić oszustwo męża. Pewnego dnia wyjawia prawdę opinii publicznej…

PORADNIK POZYTYWNEGO MYŚLENIA
„Poradnik pozytywnego myślenia” przedstawia historię nauczyciela, który w wyniku załamania nerwowego trafia na leczenie do szpitala dla psychicznie chorych. Po ośmiu miesiącach terapii wraca do rodzinnego domu, by zacząć wszystko od nowa w ramach filozofii „pozytywnego myślenia” i robi wszystko, aby odzyskać dawne życie. Jest w tym filmie epizod w szpitalu psychiatrycznym, jest trauma, poczucie winy i seanse z psychoterapeutą. Są trudne relacje na linii ojciec-syn i kryzysy zażegnywane w rodzinnym gronie. Jest niedoskonały, ale wyzwalający publiczny występ bohaterów. Wszystko to już było w kinie? Tak. Ale rzadko w tak dobrym wydaniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Danuta Stenka jest za stara do roli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto