Filmowcy wkroczyli do Wrocławia. Zmiany w parkowaniu i ruchu w centrum [SPRAWDŹ]

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Akcja filmu dzieje się na przełomie lat 70. i 80. XX w. w Strasburgu i Gdańsku. Zdjęcia są kręcone we Wrocławiu, stąd ich realizacja wiąże się z koniecznością wyłączenia z ruchu i parkowania samochodów wykorzystywanych plenerów ulicznych
Akcja filmu dzieje się na przełomie lat 70. i 80. XX w. w Strasburgu i Gdańsku. Zdjęcia są kręcone we Wrocławiu, stąd ich realizacja wiąże się z koniecznością wyłączenia z ruchu i parkowania samochodów wykorzystywanych plenerów ulicznych Pixabay / zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
Twórcy filmu "Doppelgänger" w reżyserii Jana Holoubka w najbliższych dniach (16 i 17 maja) będą realizować zdjęcia produkcji we Wrocławiu. Kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu i parkowaniu w rejonach m. in. Renomy, ul. Szewskiej, Oławskiej, Marii Magdaleny, Ofiar Oświęcimskich czy Świdnickiej. O szczegółach piszemy poniżej.

Harmonogram

16 maja (poniedziałek)
W godzinach 12:00 – 16:00 na ul. Szewskiej w rejonie ulicy Oławskiej, realizowane będą zdjęcia do powyższego filmu historycznego. W tym dniu fragmenty ul. Szewskiej, Marii Magdaleny zostaną wyłączone z parkowania. Ulica Szewska pomiędzy ul. Ofiar Oświęcimskich i Marii Magdaleny zostanie wyłączona z ruchu. Ruch tramwajowy ul. Szewską pozostanie bez zmian. Przystanek tramwajowy zostanie przeniesiony z rejonu ul. Oławskiej w rejon ul. Marii Magdaleny w godz. 11:00 – 16:00.

W godzinach 18:00 – 24:00 zostanie wyłączone z ruchu skrzyżowanie ul. Ofiar Oświęcimskich i Łaciarskiej, gdzie realizowane będą zdjęcia z wykorzystaniem historycznych pojazdów. Przejazd w kierunku Rynku i dalej możliwy będzie ul. Szewską i ul. Marii Magdaleny, która stanie się wtedy ulicą dwukierunkową.

17 maja (wtorek)
W godzinach około 14:00 – 17:00 na skrzyżowaniu ulicy Heleny Modrzejewskiej i ul. Świdnickiej realizowane będą zdjęcia do filmu. W tym czasie skrzyżowanie zostanie wyłączone z ruchu kołowego. Ruch tramwajów pozostanie bez zmian. Kierowcy muszą liczyć się z brakiem możliwości wyjazdu z parkingu przy Forum Muzyki w kierunku ul. Heleny Modrzejewskiej. Wyjazd z parkingu podziemnego w czasie realizacji zdjęć, możliwy będzie tylko w kierunku ul. Kazimierza Wielkiego.

W godzinach około 17:00 – 24:00 – ekipa będzie realizować zdjęcia na ulicy Sukiennice, w rejonie Rynku.
W godzinach 24:00 – 4:00 planowane są zdjęcia pod budynkiem Renoma. Odcinek ul. Świdnickiej (pomiędzy ul. Podwale i Tadeusza Kościuszki) zostanie wyłączona z ruchu kołowego oraz komunikacji miejskiej. Dodatkowo fragment ulicy Kościuszki zostanie również w tym czasie wyłączona z parkowania.

- Film ma charakter historyczny, akcja filmu dzieje się na przełomie lat 70. i 80. XX w. w Strasburgu i Gdańsku. Stąd realizacja zdjęć wiąże się z koniecznością wyłączenia z ruchu i parkowania samochodów wykorzystywanych plenerów ulicznych. Będziemy wdzięczni za pomoc i życzliwość i dostosowanie się do wprowadzonych zmian. Realizacja zdjęć ma charakter jednorazowy - mówi Karolina Zielonka z TVN, producenta filmu.

ZOBACZ TAKŻE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Motocyklista niemal potrącił dziewczynkę na przejściu dla pieszych

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie