MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Feta na Olimpijskim

(ZP)
Dariusz Śledź znów we Wrocławiu. Rok temu wygrał Memoriał Ryszarda Nieścieruka.  FOT. JANUSZ WÓJTOWICZ
Dariusz Śledź znów we Wrocławiu. Rok temu wygrał Memoriał Ryszarda Nieścieruka. FOT. JANUSZ WÓJTOWICZ
Atlas najpierw zmierzy się z Włókniarzem (niedziela, godz. 20), a potem rozpocznie świętowanie mistrzostwa Tak dobrego sezonu wrocławscy żużlowcy dawno nie mieli. Tytuł zapewnili sobie już 27 sierpnia.

Atlas najpierw zmierzy się z Włókniarzem (niedziela, godz. 20), a potem rozpocznie świętowanie mistrzostwa

Tak dobrego sezonu wrocławscy żużlowcy dawno nie mieli. Tytuł zapewnili sobie już 27 sierpnia. Mało tego, pozostałe mecze wygrywali, choć nie musieli. Zanotowali zwycięstwa w Tarnowie i Bydgoszczy, a w niedzielę postarają się pokonać Włókniarza Częstochowa. Jeszcze wcześniej o godz. 12 w ratuszu podejmie ich prezydent Rafał Dutkiewicz.

Przyleciał Knudsen
To nie mecz jednak będzie w niedzielny wieczór najważniejszy, a jego otoczka i feta. Na Stadionie Olimpijskim pojawią się żużlowcy, którzy zdobywali dla Wrocławia mistrzostwo Polski w latach 1993-1995. Wśród nich nie zabraknie Duńczyka Tommy’ego Knudsena, który już w piątek przyleciał do naszego miasta.
Co ważne, kibice będą mogli wchodzić na trybuny dopiero od godz. 19. Uzależnione jest to od wcześniej odbywającej się na stadionie wystawy psów.
W związku z tym Atlas nie przeprowadzi także przed meczem żadnego treningu. – Nie było takiej potrzeby – uspokaja trener Marek Cieślak. – Pojedziemy z marszu. Piotrek Świderski jeździł w Anglii, a Tomek Gapiński w Szwecji, no i trzech naszych jeźdźców startuje w Bydgoszczy. Nikt więc nie próżnował – zapewnia trener.
Żużlowy piknik zacznie się o godz. 19, zakończy się po północy. Już po meczu wrocławianie zostaną udekorowani złotymi medalami. Około godz. 22.15 rozpocznie się pirotechniczny spektakl z udziałem światła i laserów. Gdy wyczerpie się arsenał sztucznych ogni, odbędzie się konferencja prasowa w specjalnie na ten cel postawionym namiocie (na wysokości sektorów 22-23). Wezmą w niej udział prezydent miasta Rafał Dutkiewicz, prezes WTS-u Andrzej Kuchar, trener Marek Cieślak. Po konferencji odbędzie się spotkanie ze złotą drużyną 2006 i dawnymi mistrzami z udziałem Tommy’ego Knudsena, Dariusza Śledzia, Piotra Barona, Wojciecha Załuskiego, Krzysztofa Jankowskiego, Henryka Piekarskiego, Krzysztofa Zielińskiego i Waldemara Szuby.

Muzyka do północ
Ale to nie koniec atrakcji. Do północy trwać będzie zabawa przy muzyce serwowanej przez DJ Druma oraz gwiazdy z Holandii DJ Kenetha wraz z grupą taneczną. Dla wszystkich, którzy chcą poczuć atmosferę świętowania przygotowano wystawy fotograficzne poświęcone Atlasowi i jego drodze do tytułu. Pierwszą ekspozycję można oglądać przy ul. Świdnickiej. Druga znajduje się na Rynku.

Olimpijski specjalny
Dzięki przychylności MPK w niedzielę będzie zorganizowana dodatkowa komunikacja do Stadionu Olimpijskiego. Autobus numer 700 w godzinach 17-20 będzie jeździł co siedem minut, w godz. 20-22 co piętnaście minut, a od 22 do 24 co siedem i pół minuty. Pojedzie trasą: Drobnera – Paderewskiego – Stadion Olimpijski i z powrotem. Uruchomiona też zostanie dodatkowa specjalna linia autobusowa: Stadion Olimpijski – specjalny. Trasa: ul. Sucha (Dworzec Główny PKP) – pl. Dominikański – Stadion Olimpijski i z powrotem. W godz. 17-20 oraz 22.30-24 autobusy będą kursować co 15 minut.
Ceny biletów nie zmieniły się: trybuna główna (40 i 25 zł), sektor 22-23 (25 i 20 zł), sektor 2-18 (20 i 12 zł), program zawodów (10 zł).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto