Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal "Nie tylko gospel": znamy laureatów

Małgorzata Matuszewska
Elżbieta Szomańska, dyrektorka artystyczna imprezy i Krasnal Szomol dbają o festiwal (z pomocą pracowników Centrum Kultury)
Elżbieta Szomańska, dyrektorka artystyczna imprezy i Krasnal Szomol dbają o festiwal (z pomocą pracowników Centrum Kultury) Dariusz Gdesz
V Festiwal im. Włodka Szomanskiego „Nie tylko gospel” zakończył się niedzielnym koncertem przebojów filmowych w wykonaniu Barbary Kurdej-Szatan i Rafała Szatana.

Piąta edycja festiwalu to mały jubileusz imprezy organizowanej coraz lepiej przez Centrum Kultury. To jednocześnie przypomnienie o śmierci Włodzimierza Szomańskiego, muzyka i kompozytor, lidera Spirituals Singers Band. Festiwal w Mieroszowie, miasteczku, które pokochał, mieszkając w pobliskim Golińsku, został zorganizowany pierwszy raz kilka tygodni po jego śmierci. Pięć lat temu było smutno, choć brzmiała piękna muzyka.
Dziś festiwal wyrósł i zyskał prestiż. Nieodłącznym elementem stał się Konkursu Wokalny o statuetkę „Szklanego Szomola”, zorganizowany po raz czwarty. Zgłosiło się 81 uczestników, w finale znalazła się siódemka. Konkurs został rozstrzygnięty w sobotni wieczór.

Decyzją jury: Olgi Szomańskiej, Ren Gosławskiej, Marii Chmielnickiej pod przewodnictwem Katarzyny Łaski Grand Prix za nadzwyczajny głos i wspaniałą interpretację „Zdumienia” Piotra Rubika i Zbigniewa Książka oraz „Time To Say Goodbye” (tekst: Lucio Quarantotto, muzyka: Francesco Sartori) w oryginale śpiewanego przez Andreę Bocellego otrzymał Michał Steciak z Małogoszcza.

CZYTAJ
Rozmowa z Michałem Steciakiem

W nagrodę dostał 2-osobową wycieczkę do Europarlamentu ufundowaną przez europosłankę Lidię Geringer de Oedenberg oraz zegar, lampion i przybornik na biurko ufundowane przez „Artystyczną galanterię kamienną Barbara Ognisty”.

Pierwsze miejsce zajęła Julia Fajdek, mieszkająca koło Ostrzeszowca (zestaw ceramiki ufundowany przez Irenę i Stanisława Kucharskich oraz laptop ufundowany przez Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja). Drugie miejsce przypadło mieroszowiance Marcie Linowskiej (zestaw ceramiki ufundowany przez Irenę i Stanisława Kucharskich oraz nagroda burmistrza Mieroszowa Marcina Raczyńskiego – nagranie płyty m.in. z jej utworami).
Klaudia Szmidt i Roman Walczak z Gdyni zajęli trzecie miejsce (wycieczka do Sejmu ufundowana przez Posłankę na Sejm RP Agnieszkę Kołacz–Leszczyńską, zestaw ceramiki od Ireny i Stanisława Kucharskich oraz warsztaty dubbingowe Joanny Węgrzynowskiej – Studio SDI MEDIA w Warszawie). Jury wyróżniło Nikolę Busz, 15-letnią mieroszowiankę. Wokalistka w nagrodę dostała udział w warsztatach muzycznych w Laboratorium Śpiewu i Mowy „Vocalize”. Za wspaniałe teksty autorskie wyróżniona została Emilia Fijałka z Wrocławia, poleci paralotnią – to nagroda od Andrzeja Binkowskiego FLY ADVENTURE. Publiczność przyznała swoją nagrodę 13-letniej wrocławiance Helenie Czech. Artystka dostała kolumnę aktywną ufundowaną przez SANIKOM Sp. z o.o.
Festiwal pięknie się rozrasta, a konkurs staje coraz popularniejszy w całej Polsce. Mieroszowianie chętnie uczestniczą w koncertach, nic dziwnego, bo do Mieroszowa przyjeżdżają gwiazdy. Następny festiwal już za rok.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto