ESK Wrocław 2016 - kalendarium

red.

Olimpiada Teatralna

Już w piątek rozpoczynamy największe święto teatru w Europie – Olimpiadę Teatralną. W ramach sześciu nurtów programowych odbędą się spektakle, warsztaty, debaty, spotkania, koncerty, projekcje filmów oraz wystawy. Zaprezentują się artyści z całego świata, m.in. z Haiti, Japonii, Iranu, Rosji czy Stanów Zjednoczonych. Nie zabraknie także przedstawicieli regionu, wystąpią teatry m.in. z Wałbrzycha, Jeleniej Góry, a także z Wrocławia. Olimpiada Teatralna to ponad 70 spektakli oraz 130 wydarzeń związanych ze sztuką teatralną. Przez miesiąc miasto będzie żyło i oddychało teatrem! Pełny program oraz informacje o biletach na stronie www.theatreolympics2016.pl oraz w biurze festiwalowym w Barbarze (Świdnicka 8c).

Paradoksalny rozkład sfery

Już 18 października zapraszamy do Impartu (Mazowiecka 17) na niezwykłe, multimedialne widowisko – Operę Matematyczną. To opowieść o wielokulturowości, przyjaźni, wzajemnej wrogości, a także o trudnej polskiej historii. Głównym bohaterem jest słynny naukowiec, Stefan Banach. W rolę narratora opowieści wcieli się gwiazda kina i teatru – Andrzej Seweryn. Na scenie ujrzymy ponad 25 aktorów, tancerzy i śpiewaków, którzy będą mówić i śpiewać m.in. po polsku, francusku, niemiecku, rosyjsku, w języku jidysz, a nawet po japońsku! Spektakl będzie formą łączącą tradycję i awangardę, różne języki i różne sfery ludzkiej aktywności intelektualnej. Bilety dostępne są w kasach Impartu, na stronie www.impart.art.pl oraz na www.eventim.pl

Przypływ

Pokonkursowa wystawa będąca prezentacją tego co w młodej sztuce najciekawsze i najbardziej inspirujące. Pokazane na wystawie prace charakteryzują się zróżnicowanymi technikami i tematami, prezentując szeroką wizję sztuki współczesnej. Ponad 20 artystów, których wybrano z blisko 200 nadesłanych zgłoszeń, zaprezentuje swoją twórczość w galerii Art Main Station by mia na Dworcu Głównym PKP. Wystawa czynna jest od 13 października, wstęp bezpłatny!

Lwów 24 czerwca 1937

Wystawa poświęcona jest modernistycznej architekturze i urbanistyce Lwowa, będąc różnorodnym portretem modernistycznego miasta, który podkreśla jego rolę jako centrum nowoczesności w czasach Drugiej Rzeczypospolitej. Osiągnięcia lwowskich architektów pokazane są na tle innych dziedzin życia kulturalnego w mieście, a także za pośrednictwem planów, makiet architektonicznych, fotografii, dzieł sztuki, plakatów, pocztówek i filmów. Wystawę oglądać można w Muzeum Architektury (ul. Bernardyńska 5) do 20 listopada. Bilety dostępne są w kasach muzeum.

iPolitycznie - Szynkowski o zaangażowaniu filmu Holland w kampanię

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie